Jak připravit čaj ze sušených šípků

Připrava čaje ze sušených šípků je jednoduchá a zdravá metoda, jak si vychutnat blahodárné účinky těchto plodů. Čaj ze šípků je bohatý na vitamín C, antioxidanty a další živiny, které přinášejí mnoho prospěchů pro zdraví. V tomto článku se dozvíte, jak připravit chutný a osvěžující čaj ze sušených šípků.

Příprava sušených šípků

Než začnete připravovat čaj, je třeba si připravit sušené šípky. Sušené šípky můžete zakoupit v obchodě nebo si je můžete připravit sami. Pro přípravu vlastních sušených šípků postupujte následovně:

  1. Sběr šípků: Najděte zralé šípky na divokých růžích. Zbavte je stonků a odstraňte případné poškozené části.
  2. Čištění: Opláchněte šípky pod tekoucí vodou a zbavte je všech nečistot.
  3. Sušení: Položte šípky na čistý utěrku a nechte je několik dní volně proschnout. Můžete je také nechat sušit ve stínu venku, pokud je počasí vhodné.
  4. Uchování: Sušené šípky uložte do suchého a vzduchotěsného obalu, abyste si je mohli ponechat na delší dobu.

Příprava čaje ze sušených šípků

Když máte připravené sušené šípky, můžete začít s přípravou čaje. Zde je postup, jak na to:

  1. Vezměte si hrníček nebo konvičku a dejte do něj přibližně jednu polévkovou lžíci sušených šípků na každou šálek čaje.
  2. Přiveďte vodu k varu a zalijte šípky vroucí vodou. Ujistěte se, že šípky jsou zcela ponořené.
  3. Přikryjte hrníček nebo konvičku a nechte čaj louhovat po dobu 10-15 minut.
  4. Proceděte čaj do šálku pomocí jemného síta nebo čajového přecezení. Můžete přidat med nebo citron podle chuti.
  5. Hotový čaj můžete ihned popíjet nebo ho nechat vychladnout a vypít jako ledový čaj.
Zobacz też:  Jablečný crumble s ovesnými vločkami

Frekventované otázky (FAQs)

Jaké jsou přínosy čaje ze sušených šípků?

Čaj ze sušených šípků je bohatý na vitamín C, který posiluje imunitní systém a pomáhá při ochraně proti nachlazení a chřipce. Obsahuje také antioxidanty, které bojují proti volným radikálům a chrání tělo před poškozením. Čaj ze šípků má také protizánětlivé účinky a podporuje zdraví srdce.

Je možné čaj ze sušených šípků připravit i studený?

Ano, čaj ze sušených šípků můžete připravit i studený. Postupujte stejně jako při přípravě horkého čaje, pouze nechte čaj vychladnout a podávejte s ledem a citronem.

Lze přidávat další ingredience do čaje ze sušených šípků?

Ano, do čaje ze sušených šípků můžete přidávat další ingredience podle své chuti. Například můžete přidat med, skořici nebo čerstvé bylinky, jako je máta nebo levandule, pro vylepšení chuti a prospěšné účinky.

Sledováním těchto jednoduchých kroků si můžete připravit lahodný čaj ze sušených šípků a vychutnat si jeho blahodárné účinky. Je to skvělý způsob, jak si dopřát okamžik relaxace a posílit své zdraví.


Zobacz także:

Photo of author

Anzo Ceréski

Redaktor blogu Anzo ve svém volném čase rád poznává různé kultury prostřednictvím cestování. Fascinuje ho historie a rozmanitost světa, často navštěvuje muzea, kulturní festivaly a zkouší nové kuchyně. S nadšením dokumentuje svá dobrodružství a dělí se se čtenáři o inspirativní cestovatelské příběhy.

Napsat komentář