Hrnkový koláč z ovesných vloček

Vítáme vás v našem článku o hrnkovém koláči z ovesných vloček! Tento lahodný dezert je oblíbeným výběrem pro všechny milovníky sladkostí. Pokud hledáte jednoduchý a chutný recept, který můžete připravit během chvilky, jste na správném místě. Hrnkový koláč z ovesných vloček je skvělou volbou pro ranní snídani, odpolední svačinu nebo dokonce jako dezert k večeři.

Recept na hrnkový koláč z ovesných vloček je velmi flexibilní a umožňuje vám přidat různé přísady podle vašich preferencí. Tento koláč je zdravější alternativou k tradičním sladkým dobrotám, protože obsahuje ovesné vločky, které jsou bohaté na vlákninu a důležité živiny. Tento recept je také vhodný pro osoby s intolerancí na lepek, protože používáme bezlepkové ovesné vločky.

Chcete-li začít, potřebujete následující ingredience:

 • 1 hrnek ovesných vloček
 • 1 hrnek mléka (můžete použít jakékoliv mléko dle vašeho výběru)
 • 1 banán
 • 2 lžíce medu nebo javorového sirupu pro slazení
 • 1 lžička skořice
 • 1 lžička vanilkového extraktu
 • 1 lžička prášku do pečiva
 • špetka soli

Připravte si také hrnek, který bude sloužit jako měřící nádoba. Tímto způsobem si usnadníte přesné odměřování ingrediencí.

Postup:

 1. Ohřejte si troubu na 180 stupňů Celsia.
 2. V hrnku smíchejte ovesné vločky, prášek do pečiva, skořici a špetku soli.
 3. V mixéru rozmixujte banán spolu s mlékem, medem nebo javorovým sirupem a vanilkovým extraktem, dokud nedostanete hladkou směs.
 4. Přidejte směs s banánem do suchých ingrediencí ve hrnku a důkladně promíchejte.
 5. Vmíchejte do těsta nakrájené ovoce, ořechy nebo sušené ovoce podle vašeho výběru, abyste přidali další chuťovou vrstvu.
 6. Všechno pečlivě promíchejte, aby byly všechny přísady dobře spojeny.
 7. Těsto přeneste do zapékací misky nebo keramické formy.
 8. Pokud máte rádi křupavou vrstvu na vrchu koláče, můžete posypat povrch ovesnými vločkami nebo mandlemi.
 9. Pečte koláč přibližně 25-30 minut, nebo dokud není zlatavý na povrchu.
 10. Nežijte ho vychladnout a servírujte teplý. Můžete ho podávat samotný nebo s kopečkem vanilkové zmrzliny nebo šlehačky.
Zobacz też:  Jak dlouho vařit uzené maso

Časté otázky (FAQs):

1. Mohu použít jiné ovoce než banány?

Ano, můžete. Tento recept je velmi flexibilní a umožňuje vám přidat různé druhy ovoce podle vašeho výběru. Vyzkoušejte například jahody, maliny, borůvky nebo jablka.

2. Můžu použít jiný druh sladidla?

Ano, můžete. Místo medu nebo javorového sirupu můžete použít agávový nektar, kokosový cukr nebo sladidlo dle vašich preferencí. Ochucení koláče závisí na vašem vkusu.

3. Mohu koláč uložit a konzumovat později?

Ano, můžete. Pokud vám zbyde nějaký koláč, můžete ho uložit do vzduchotěsné nádoby a skladovat v lednici až několik dní. Před konzumací ho můžete ohřát v mikrovlnné troubě nebo v troubě, aby byl znovu teplý a chutný.

Tímto jsme vám představili náš recept na lahodný hrnkový koláč z ovesných vloček. Doufáme, že si ho vychutnáte a bude pro vás inspirací při vaření. Přejeme vám dobrou chuť!


Zobacz także:

Photo of author

Anzo Ceréski

Redaktor blogu Anzo ve svém volném čase rád poznává různé kultury prostřednictvím cestování. Fascinuje ho historie a rozmanitost světa, často navštěvuje muzea, kulturní festivaly a zkouší nové kuchyně. S nadšením dokumentuje svá dobrodružství a dělí se se čtenáři o inspirativní cestovatelské příběhy.

Napsat komentář