Jak naložit divočinu na svíčkovou

Naložit divočinu na svíčkovou je umění, které vyžaduje správné postupy a znalost technik. Pokud chcete připravit skvělou svíčkovou s divočinou, máme pro vás několik tipů a triků, které vám pomohou dosáhnout dokonalého výsledku. Ve spolupráci s našimi odborníky jsme vytvořili tento návod, který vám poskytne veškeré potřebné informace.

Příprava divočiny

Než začnete naložit divočinu na svíčkovou, je důležité připravit maso správným způsobem. Zde je postup, který byste měli dodržovat:

 1. Vyberte kvalitní kus divočiny, například zvěřinu jako je daňčí, srnčí nebo zajíc.
 2. Maso důkladně očistěte od případných zbytků srsti a šlach.
 3. Osolte a opepřete maso dle své chuti. Přidejte i další bylinky a koření podle receptu, který si zvolíte.
 4. Nechejte maso odležet v lednici minimálně několik hodin nebo přes noc, aby se koření dobře vstřebalo.

Příprava svíčkové

Samotná svíčková omáčka je nezbytnou součástí tohoto pokrmu. Podívejme se, jak ji připravit:

 1. Na pánev dejte trochu oleje a zahřejte ho. Přidejte na kostky nakrájenou cibuli a restujte ji, dokud není sklovitá.
 2. Přidejte nakrájené kořenové zeleniny jako mrkev a petržel. Osolte a opepřete.
 3. Přidejte divočinu a smažte ji z každé strany, dokud není maso zevnitř ještě růžové.
 4. Přidejte do pánve vývar a vařte na mírném ohni, dokud se maso nezměkne.
 5. Vyjměte maso z pánve a nechte ho odpočinout. Omáčku propasírujte a přidejte smetanu. Vařte, dokud se omáčka nezredukuje na požadovanou konzistenci.

Servírování

Když je divočina naložena na svíčkovou a omáčka je hotová, přichází na řadu servírování. Zde jsou některé tipy, jak to udělat správně:

 • Pokud používáte hovězí svíčkovou, nakrájejte maso na tenké plátky. U divočiny stačí maso nakrájet na kousky.
 • Na talíři umístěte maso a zalijte ho omáčkou.
 • Doporučujeme podávat svíčkovou s divočinou s knedlíky nebo bramborovým pyré.
 • Na talíři můžete také přidat ozdobné prvky, jako jsou bylinky nebo jiné dekorace, které zvýrazní vizuální dojem pokrmu.
Zobacz też:  Jak naložit maso na guláš

1. Jak dlouho by měla divočina odležet v lednici?

Doba odležení divočiny v lednici se může lišit v závislosti na druhu masa a vašich preferencích. Obecně platí, že čím déle maso odleží, tím více se projeví jeho chuťové vlastnosti. Doporučuje se odležení minimálně několika hodin nebo přes noc.

2. Co dělat, pokud nemám čas na dlouhé odležení?

Pokud nemáte čas na dlouhé odležení, můžete maso marinovat. Marináda pomůže zvýraznit chuť a změkčit maso. Stačí smíchat bylinky, koření, olej a případně kyselou složku (například citronovou šťávu nebo octem) a ponořit maso do marinády. Nechte maso marinovat aspoň 30 minut až 1 hodinu před vařením.

3. Jaké další bylinky a koření mohu použít?

Při přípravě divočiny na svíčkovou můžete použít různé druhy bylinek a koření, které podtrhnou chuť a aroma masa. Například rozmarýn, tymián, bobkový list, jalovec, nové koření nebo pepřové zrno jsou skvělé volby. Můžete si také přizpůsobit koření podle svých vlastních preferencí.

4. Jakou divočinu lze použít na svíčkovou?

Na svíčkovou můžete použít různé druhy divočiny, jako je daňčí, srnčí, zajíc nebo bažant. Každý druh má své specifické vlastnosti a chuťový profil. Vyberte si maso podle svého vkusu a dostupnosti.

5. Mohu použít i jinou omáčku než svíčkovou?

Svíčková omáčka je tradiční volbou pro divočinu, ale samozřejmě můžete vyzkoušet i jiné omáčky. Například omáčka z červeného vína, brusinková omáčka nebo omáčka z lesního ovoce mohou být skvělými alternativami. Záleží na vašich preferencích a kreativitě.

Nyní, když máte veškeré potřebné informace o tom, jak naložit divočinu na svíčkovou, můžete se pustit do přípravy tohoto výjimečného jídla. Sledujte náš návod a překvapte své hosty skvělou svíčkovou s divočinou. Přejeme vám dobrou chuť!

Zobacz także:

Photo of author

Anzo Ceréski

Redaktor blogu Anzo ve svém volném čase rád poznává různé kultury prostřednictvím cestování. Fascinuje ho historie a rozmanitost světa, často navštěvuje muzea, kulturní festivaly a zkouší nové kuchyně. S nadšením dokumentuje svá dobrodružství a dělí se se čtenáři o inspirativní cestovatelské příběhy.

Napsat komentář