Plněné žampiony nivou a šunkou

Chcete si dopřát lahodné a chutné jídlo plné nádivky? Pokud máte rádi houby a milujete šunku, pak jsou plněné žampiony nivou a šunkou tím pravým pokrmem pro vás! Tato kombinace vytváří dokonalou harmonii chutí a přináší nezapomenutelný zážitek pro vaše chuťové pohárky.

Plněné žampiony jsou jedním z nejoblíbenějších jídel, které si můžete připravit doma. Svojí jednoduchostí a přesto bohatou chutí oslní nejen vás, ale i vaše hosty. Tato varianta s nivou a šunkou je ideální pro milovníky syrových pochoutek a lahodného masa.

Příprava plněných žampionů nivou a šunkou

Příprava plněných žampionů nivou a šunkou je snadná a rychlá. Zde je jednoduchý recept, který vám ukáže, jak na to:

  1. 1. Krok: Nejprve si připravte ingredience. Budete potřebovat čerstvé žampiony, nivu, šunku, strouhanku, vejce, cibuli, česnek, petrželku, sůl a pepř.
  2. 2. Krok: Žampiony očistěte a odstraňte nožičky. Nožičky nasekejte najemno spolu s cibulí, česnekem a petrželkou.
  3. 3. Krok: Na pánvi si rozpalte trochu oleje a osmahněte nasekanou směs z nožiček žampionů, cibule, česneku a petrželky. Přidejte nakrájenou šunku a krátce restujte.
  4. 4. Krok: Směs nechte vychladnout a poté jí přidejte nastrouhanou nivu, strouhanku a vejce. Důkladně promíchejte a dochuťte solí a pepřem.
  5. 5. Krok: Plňte připravenou směsí žampiony a pokládejte je na plech vyložený pečicím papírem.
  6. 6. Krok: Plněné žampiony dejte do předehřáté trouby a pečte při teplotě 180 °C po dobu asi 15-20 minut, dokud nejsou žampiony měkké a nádivka zlatavá.
  7. 7. Krok: Hotové plněné žampiony podávejte teplé jako samostatné jídlo nebo jako přílohu k masu.
Zobacz też:  Dezert z mascarpone a tvarohu

Frekventované otázky o plněných žampionech nivou a šunkou

1. Jaké další přísady mohu přidat do plněných žampionů nivou a šunkou?

Kromě základních ingrediencí můžete do plněných žampionů přidat také další ingredience podle své chuti. Například můžete přidat nastrouhaný sýr, ořechy nebo bylinky pro další vrstvu chutí.

2. Jaký je nejlepší způsob očištění žampionů?

Nejlepší způsob očištění žampionů je jemně je otřít vlhkým hadříkem nebo je opatrně opláchnout pod tekoucí vodou. Důležité je odstranit případné zbytky zeminy a zkontrolovat jejich čerstvost.

3. Jaký druh nivy je nejvhodnější pro plněné žampiony?

Pro plněné žampiony je nejvhodnější použít tuhou a nastrouhanou nivu. Tímto způsobem se bude lépe míchat s ostatními ingrediencemi a vytvoří se kompaktnější nádivka.

4. Lze plněné žampiony nivou a šunkou připravit veganskou variantou?

Ano, pokud jste vegani, můžete připravit plněné žampiony nivou a šunkou i v veganské variantě. Místo nivy a šunky můžete použít veganský sýr a rostlinný substitut za šunku.

Takže pokud chcete vyzkoušet něco nového a chutného, doporučujeme vám vyzkoušet plněné žampiony nivou a šunkou. Jsou skvělým způsobem, jak si pochutnat na houbách a šunkové nádivce. Připravte si je sami doma a užijte si výborné a lahodné jídlo plné bohaté chuti!


Zobacz także:

Photo of author

Anzo Ceréski

Redaktor blogu Anzo ve svém volném čase rád poznává různé kultury prostřednictvím cestování. Fascinuje ho historie a rozmanitost světa, často navštěvuje muzea, kulturní festivaly a zkouší nové kuchyně. S nadšením dokumentuje svá dobrodružství a dělí se se čtenáři o inspirativní cestovatelské příběhy.

Napsat komentář