Zapečená bageta se šunkou a sýrem

Zapečená bageta se šunkou a sýrem je vynikající pokrm, kterým si můžete zpříjemnit chvíle při rodinné večeři nebo přátelském posezení. Tato chutná a lahodná kombinace křupavého pečiva, šunky a sýra je skvělou volbou pro milovníky rychlých a jednoduchých jídel. Připravit zapečenou bagetu se šunkou a sýrem je snadné a bude to skvělý způsob, jak potěšit své chuťové buňky.

Ingredience:

  • 1 bageta
  • 150 g šunky
  • 150 g sýra (např. eidam, gouda)
  • 2 lžíce másla
  • 2 stroužky česneku
  • 1 lžička sušených bylinek (např. oregano, bazalka)
  • sůl a pepř podle chuti

Postup:

1. Nejprve předehřejte troubu na 180 °C.

2. Bagetu rozřízněte podélně napůl tak, aby vznikly dvě poloviny.

3. Na každou polovinu bagety rozetřete máslo.

4. Stroužky česneku oloupejte a prolisujte na bagetu. Můžete použít česnekový lis nebo struhadlo.

5. Na jednu polovinu bagety položte plátky šunky, poté pokryjte plátky sýra. Následně posypte sušenými bylinkami a osolte a opepřete podle chuti.

6. Druhou polovinu bagety přiklopte a lehce ji stlačte, aby se ingredience spojily.

7. Zapečenou bagetu dejte do předehřáté trouby a pečte přibližně 15-20 minut nebo dokud nebude sýr rozpuštěný a bageta zlatavá.

8. Hotovou zapečenou bagetu vyjměte z trouby a nechte chvíli vychladnout.

9. Nakrájejte na porce a podávejte jako samostatné jídlo nebo s přílohou dle vašeho výběru, například s čerstvou zeleninovou salátem.

Často kladené otázky:

1. Jakou bagetu použít?

Můžete použít obyčejnou francouzskou bagetu, která je křupavá zvenčí a měkká uvnitř. Další možností je italská ciabatta, která má hustší střed a hrubou kůrku. Záleží na vašem osobním vkusu.

Zobacz też:  Nepečený dort ze zakysané smetany a mascarpone

2. Lze použít jinou šunku než šunku?

Ano, samozřejmě. Pokud nejste fanoušky šunky, můžete použít jiné plátkové maso, jako je kuřecí nebo krůtí šunka. Můžete také kombinovat různé druhy masa podle své preference.

3. Mohu použít jiný druh sýra?

Ano, sýr můžete přizpůsobit svému vkusu. Vedle eidamu nebo goudy můžete použít také cheddar, ementál nebo jiný oblíbený druh sýra, který se dobře topí.

4. Jakou přílohu doporučujete?

K zapečené bagetě se šunkou a sýrem se hodí různé přílohy. Můžete ji podávat s bramborovými hranolky, čerstvou zeleninovou salátu, zeleninovou polévkou nebo marinovanými olivami.

Takto připravená zapečená bageta se šunkou a sýrem je vynikajícím jídlem, které si můžete vychutnat jako rychlý oběd nebo večeři. Je to jednoduchý recept, který vám zajistí spokojené a nasycené chuťové buňky. Doufáme, že si pochutnáte!


Zobacz także:

Photo of author

Anzo Ceréski

Redaktor blogu Anzo ve svém volném čase rád poznává různé kultury prostřednictvím cestování. Fascinuje ho historie a rozmanitost světa, často navštěvuje muzea, kulturní festivaly a zkouší nové kuchyně. S nadšením dokumentuje svá dobrodružství a dělí se se čtenáři o inspirativní cestovatelské příběhy.

Napsat komentář