Tortilla s kuřecím masem a dresingem

Tortilla s kuřecím masem a dresingem je jedním z oblíbených pokrmů, které můžeme najít v mezinárodní kuchyni. Tato chutná a lahodná kombinace přináší skvělou chuť a rychlý způsob, jak si vychutnat jídlo plné přísad a dochucovadel. Tortilla je tradičním jídlem ze střední a jižní Ameriky, které se stalo populárním po celém světě. Připravit tortillu s kuřecím masem a dresingem je snadné a přináší radost nejen na talíři, ale i ve vašem žaludku.

Příprava tortilly s kuřecím masem a dresingem

Příprava tortilly s kuřecím masem a dresingem je rychlá a jednoduchá. Začneme tím, že si připravíme všechny potřebné ingredience. Budeme potřebovat:

  • Tortillové placky
  • Kuřecí maso
  • Zeleninu podle chuti (rajče, salát, paprika, cibule)
  • Dresing (můžete použít třeba ranch nebo cesar)
  • Sýr (například cheddar)
  • Koření (sůl, pepř, koriandr, paprika)

Připravíme si grilovací pánvičku a na ní osmažíme nakrájené kuřecí maso, které jsme předtím dochutili podle svého gusta. Maso opékáme, dokud není zevnitř bílé a šťavnaté. Poté maso odstavíme a na stejnou pánvičku přidáme nakrájenou zeleninu. Restujeme ji, dokud není křupavá a zároveň zachovává svou šťavnatost. Hotové kuřecí maso a zeleninu si dáme stranou.

Pokračujeme přípravou tortillových placků. Pokud máme sušší placky, můžeme je krátce ohřát na pánvi nebo v troubě. Na každou placku naneseme vrstvu dresingu, rozetřeme ji po celé ploše. Poté na placku dáme připravené kuřecí maso a zeleninu. Pokud máme rádi sýr, můžeme přidat také vrstvu syrového sýru. Nakonec placku pevně zabalíme, aby se obsah nevylil.

Zobacz też:  Pad Thai s kuřecím masem

Hotové tortilly můžeme podávat ihned po přípravě. Mohou být samostatným jídlem nebo je můžeme doplnit o přílohu jako jsou bramborové hranolky nebo zeleninový salát. Je to skvělá volba pro rychlý oběd či večeři a jistě potěší nejen naše chuťové buňky, ale i žaludek. Bon appétit!

Často kladené otázky (FAQs)

1. Jaké jsou další možnosti náplně do tortilly?

Kromě kuřecího masa a zeleniny můžete do tortilly přidat také hovězí maso, vepřové maso, krevety nebo dokonce vegetariánskou náplň s fazolemi nebo tofu. Použít můžete také různé druhy sýrů, omáčky a koření podle svého gusta.

2. Jaký dresing je nejlepší pro tortillu?

Nejoblíbenějšími dresingy pro tortillu jsou ranch dresing a cesar dresing. Tyto omáčky přidávají výraznou chuť a dochucení k celému jídlu. Můžete si je připravit sami nebo zakoupit hotové verze v obchodě.

3. Lze tortillu upéct v troubě nebo na grilu?

Ano, pokud nemáte k dispozici grilovací pánvičku, můžete tortillu připravit také v troubě nebo na grilu. Na plech vyložený pečícím papírem položte placky s náplní směrem dolů a pečte při teplotě kolem 180 stupňů Celsia asi 10 minut, dokud nejsou placky zlatavé a křupavé.

4. Jak lze tortillu variabilně upravit podle chuti?

Tortilla s kuřecím masem a dresingem je velmi variabilní jídlo. Můžete přidat nebo odebrat ingredience podle své chuti a preference. Například můžete přidat avokádo, kukuřici, jalapeño papričky, salátový mix nebo bylinky jako petrželku nebo koriandr. Kreativita nemá žádné hranice!

5. Je možné tortillu připravit předem a donést si ji do práce nebo na výlet?

Ano, tortilla je skvělým jídlem na cesty. Můžete si ji připravit předem a zabalenou do potravinové fólie si vzít s sebou do práce, na výlet nebo na piknik. Udrží si svou svěžest a chutnost i několik hodin po přípravě.

Zobacz także:

Photo of author

Anzo Ceréski

Redaktor blogu Anzo ve svém volném čase rád poznává různé kultury prostřednictvím cestování. Fascinuje ho historie a rozmanitost světa, často navštěvuje muzea, kulturní festivaly a zkouší nové kuchyně. S nadšením dokumentuje svá dobrodružství a dělí se se čtenáři o inspirativní cestovatelské příběhy.

Napsat komentář