Chléb ve vajíčku se sýrem

Chléb ve vajíčku se sýrem je vynikající pokrm, který si získal srdce mnoha gurmánů. Jeho jednoduchost a přesto výtečná chuť ho činí oblíbenou volbou pro snídani, svačinu nebo dokonce lehký oběd. Tato kombinace křupavého chleba, vajíčka a rozpuštěného sýra vytváří harmonickou kombinaci chutí, která uspokojí i ty nejnáročnější chuťové buňky.

Chléb ve vajíčku se sýrem je velmi snadný a rychlý pokrm k přípravě. Základem je krajíc chleba, který je namočen ve směsi rozšlehaných vajec a pokrytý capartou sýra. Poté se chléb smaží na pánvičce dozlatova, dokud není krásně křupavý a sýr se nerozpustí a nevytvoří lahodnou vrstvu. Hotový pokrm lze podávat samotný nebo s přílohou podle vaší volby, jako například salát nebo zeleninu.

Přísady:

  • 2 krajíce chleba
  • 2 vejce
  • 50 g sýra (například eidam nebo gouda)
  • Sůl a pepř podle chuti
  • 30 g másla nebo oleje na smažení

Postup:

1. Ve velké míse rozšlehejte vejce a osolte je podle chuti.

2. Přidejte nastrouhaný sýr a promíchejte, aby se sýr rovnoměrně rozložil ve směsi.

3. Na pánvičce rozehřejte máslo nebo olej na střední teplotu.

4. Ponořte krajíce chleba do směsi vajec a sýra, aby byly dobře nasáklé.

5. Položte namočený chléb na rozpálenou pánvičku a smažte ho z obou stran dozlatova.

6. Hotové chleby ve vajíčku se sýrem přeneste na talíř a podávejte ještě teplé.

FAQs:

Jaký chléb je nejvhodnější pro přípravu tohoto jídla?

Pro chléb ve vajíčku se sýrem je ideální volbou křupavý chléb s pevnou strukturou, jako například francouzský chléb nebo chléb s hrubou kůrčičkou. Můžete si vybrat také celozrnný chléb pro zvýšení nutriční hodnoty pokrmu.

Zobacz też:  Koláč s jablky a ořechy

Je možné použít jiný druh sýra?

Ano, recept na chléb ve vajíčku se sýrem je velmi flexibilní a můžete použít různé druhy sýra podle vašeho vkusu. Můžete zvolit třeba eidam, gouda, cheddar nebo ementál.

Co mohu podávat s chlebem ve vajíčku se sýrem?

Chléb ve vajíčku se sýrem můžete podávat samotný jako samostatný pokrm, nebo ho doplnit různými přílohami. Skvěle se hodí s čerstvým salátem, rajčaty, avokádem, nebo s křupavou zeleninou jako je například špenát nebo paprika.

Můžu si upravit recept podle svých preferencí?

Samozřejmě! Recept na chléb ve vajíčku se sýrem je pouze výchozím bodem. Můžete si přidat do směsi vajec a sýra další ingredience, jako jsou bylinky, kousky slaniny, cibule nebo česnek, abyste vytvořili svůj vlastní originální pokrm.


Zobacz także:

Photo of author

Anzo Ceréski

Redaktor blogu Anzo ve svém volném čase rád poznává různé kultury prostřednictvím cestování. Fascinuje ho historie a rozmanitost světa, často navštěvuje muzea, kulturní festivaly a zkouší nové kuchyně. S nadšením dokumentuje svá dobrodružství a dělí se se čtenáři o inspirativní cestovatelské příběhy.

Napsat komentář