Nejpálivější chilli paprička na světě

Chilli papričky jsou známé svou pikantní chutí a výraznou pálivostí. Mezi různými odrůdami chilli papriček existuje jedna, která se řadí mezi nejpálivější na světě. Tato paprička dokáže rozhodit chuťové pohárky a vyvolat pocit ohnivého žáru na jazyku. V tomto článku se podíváme na tuto extrémně pálivou papričku a dozvíme se o její historii, pěstování a využití v kulinářství.

Historie nejpálivější chilli papričky

Nejpálivější chilli paprička na světě je známá jako Carolina Reaper. Tato odrůda byla vyšlechtěna v USA a poprvé byla představena v roce 2013. Jejím šlechtitelem je Ed Currie, který se specializuje na pěstování extrémně pálivých papriček. Carolina Reaper byla vytvořena zkřížením odrůd Naga Viper a Red Habanero, čímž se dosáhlo maximálního pálivého efektu.

Pěstování Carolina Reaper

Pěstování Carolina Reaper vyžaduje specifické podmínky, aby se dosáhlo optimální pálivosti a plodnosti. Tato odrůda preferuje teplé a slunné klima, přičemž teplota by se měla pohybovat kolem 25-30 °C. Papričky jsou náročné na zálivku a vyžadují dobře propustnou půdu s dostatečným obsahem živin. Je také důležité chránit rostliny před přílišným větrem a mrazem, které by mohly poškodit plody.

Využití Carolina Reaper v kulinářství

Carolina Reaper je oblíbená mezi milovníky pálivého jídla a je často používána jako ingredience v různých omáčkách, marinádách a kořenících směsích. Její intenzivní pálivost dodává jídlu pikantní chuťový zážitek. Při použití Carolina Reaper je však třeba být opatrný, protože přílišné množství papriček může vést k nepříjemnému pocitu pálení a podráždění sliznic.

Zobacz też:  Jak připravit čaj ze sušených šípků

Často kladené otázky

1. Jaké je Scovilleovo měřítko Carolina Reaper?

Carolina Reaper dosahuje vysoké hodnoty na Scovilleově stupnici, která slouží k měření pálivosti chilli papriček. Průměrná hodnota pálivosti Carolina Reaper se pohybuje mezi 1,5 až 2,2 miliony jednotek na Scovilleově stupnici.

2. Jaká je nejpálivější část Carolina Reaper?

Nejpálivější částí Carolina Reaper je její kalich, který obsahuje nejvíce kapsaicinu. Kapsaicin je látka zodpovědná za pálivost papriček.

3. Jaké jsou možné zdravotní účinky Carolina Reaper?

Chilli papričky, včetně Carolina Reaper, obsahují látky s potenciálními zdravotními účinky. Kapsaicin, který se nachází v Carolina Reaper, má protizánětlivé vlastnosti a může napomoci snížení bolesti. Pálivé papričky také stimulují uvolňování endorfinů, což může zlepšit náladu a pocity blaha.

4. Jak lze zmírnit pocit pálení po konzumaci Carolina Reaper?

Po konzumaci Carolina Reaper může nastat intenzivní pocit pálení a nepohodlí. Pro zmírnění tohoto pocitu lze vypít mléko, jíst chléb nebo jiné sacharidy, které pomáhají neutralizovat účinky kapsaicinu. Je také důležité vyvarovat se dotýkání očí nebo jiných citlivých oblastí po manipulaci s papričkami.


Zobacz także:

Photo of author

Anzo Ceréski

Redaktor blogu Anzo ve svém volném čase rád poznává různé kultury prostřednictvím cestování. Fascinuje ho historie a rozmanitost světa, často navštěvuje muzea, kulturní festivaly a zkouší nové kuchyně. S nadšením dokumentuje svá dobrodružství a dělí se se čtenáři o inspirativní cestovatelské příběhy.

Napsat komentář