Recept na klobásy 5 kg

Klobásy jsou oblíbeným pokrmem mnoha lidí a připravit si je doma ještě lepší zážitek. V tomto článku se zaměříme na recept na klobásy o váze 5 kg. Připravit si takovou velkou dávku klobás může být skvělou aktivitou pro rodinné oslavy, grilování nebo prostě jen proto, že milujete čerstvé a domácí klobásy. Následující recept vám poskytne všechny potřebné informace, abyste mohli připravit skvělé klobásy přesně podle svých představ.

Ingredience:

 • 5 kg mletého masa (např. vepřové, hovězí nebo jejich kombinace)
 • 100 g soli
 • 20 g pepře
 • 10 g mletého kmínu
 • 4 stroužky česneku (nasekané)
 • 1 cibule (jemně nasekaná)
 • 200 ml ledové vody
 • klobásy

Postup:

 1. V míse smíchejte mleté maso s solí, pepřem, kmínem, česnekem a cibulí. Důkladně promíchejte, abyste dosáhli rovnoměrného rozložení koření.
 2. Pořádně zamíchejte i ledovou vodu. Voda pomůže udržet klobásy vlhké a šťavnaté.
 3. Vezměte si střevíčky a nechte je namočené ve vodě podle pokynů výrobce. To pomůže při manipulaci se střevíčky a usnadní jejich naplnění.
 4. Připravte si masovou náplň do naplnění střevíček. Pokud nemáte speciální náplňovou nádobu, můžete použít například velký stříkač nebo jednoduše plnit střevíčka rukou.
 5. Pomocí náplňové nádoby nebo stříkače naplňte střevíčky masovou směsí. Ujistěte se, že střevíčka jsou naplněna rovnoměrně, ale ne příliš pevně. To umožní, aby se během vaření vytvořila příjemná konzistence klobás.
 6. Hotové klobásy můžete buďto ihned grilovat, smažit nebo zamrazit pro pozdější použití. Pokud se rozhodnete je zamrazit, nezapomeňte je dobře zabalené a označené s datem.
Zobacz też:  Recept na cheesecake

Často kladené otázky (FAQs):

Jak dlouho trvá příprava klobás?

Doba přípravy klobás závisí na vašich zkušenostech a počtu pomocníků. V případě 5 kg klobás byste měli počítat s přibližně dvouhodinovou prací.

Jak dlouho lze klobásy skladovat v mrazáku?

Dobře zamražené klobásy lze skladovat v mrazáku až několik měsíců. Doporučuje se je spotřebovat do 3-4 měsíců pro zachování co nejlepší chuti.

Co mohu použít namísto střevíček?

Pokud nemáte k dispozici střevíčky, můžete vytvořit formu klobás pomocí pečícího papíru nebo hliníkové fólie. Výsledek nebude mít stejnou autentickou strukturu, ale chuťově to stále bude vynikající.

Můžu použít jiné koření?

Samozřejmě! Recept na klobásy je otevřený pro vaše vlastní variace. Můžete přidat další bylinky, koření nebo ingredience, které vám chutnají.

Je možné připravit menší dávku klobás?

Ano, pokud vám 5 kg připadá příliš mnoho, můžete recept snížit na polovinu nebo na požadované množství. Ujistěte se, že přepočítáte poměr ingrediencí podle vaší dávky.


Zobacz także:

Photo of author

Anzo Ceréski

Redaktor blogu Anzo ve svém volném čase rád poznává různé kultury prostřednictvím cestování. Fascinuje ho historie a rozmanitost světa, často navštěvuje muzea, kulturní festivaly a zkouší nové kuchyně. S nadšením dokumentuje svá dobrodružství a dělí se se čtenáři o inspirativní cestovatelské příběhy.

Napsat komentář