Recept na koprovou omáčku

Koprová omáčka je tradiční český pokrm, který se vyznačuje svou výraznou chutí po kopru a svěžím aroma. Je ideálním doplňkem k masu, rybám či bramborovým knedlíkům. Pokud si přejete připravit lahodnou koprovou omáčku, máme pro vás skvělý recept, který vás provede celým procesem přípravy.

Ingredience:

  • 2 lžíce másla
  • 2 lžíce hladké mouky
  • 1 cibule (nasekaná)
  • 500 ml vývaru (masového nebo zeleninového)
  • 250 ml smetany ke šlehání
  • 1 lžička cukru
  • 2 lžičky mletého kmínu
  • 2 lžičky nasekaného čerstvého kopru
  • sůl a pepř dle chuti

Postup:

1. V hrnci rozehřejte máslo a přidejte nasekanou cibuli. Smažte cibuli dozlatova.

2. Přidejte hladkou mouku a za stálého míchání ji zprudka osmahněte, dokud nezíská zlatavou barvu.

3. Postupně přilijte vývar a smetanu. Míchejte, dokud nezískáte hladkou omáčku bez hrudek.

4. Přidejte cukr, mletý kmín a čerstvý kopr. Pokud máte rádi intenzivnější chuť kopru, můžete přidat více kopru podle chuti.

5. Omáčku osolte a opepřete dle svého vkusu. Přiveďte k varu a vařte na mírném ohni asi 10 minut, nebo dokud omáčka nezhoustne.

6. Hotovou koprovou omáčku můžete podávat jako přílohu k různým pokrmům. Skvěle se hodí k vařenému nebo pečenému masu, rybám, bramborovým knedlíkům nebo těstovinám.

Tip:

Pokud máte rádi větší kousky kopru, můžete přidat do omáčky i celé kopřivy a nechat je vařit spolu s omáčkou. Před podáváním kopřivy vyjměte.

FAQ:

Jak dlouho trvá příprava koprové omáčky?

Čas přípravy koprové omáčky se pohybuje kolem 30 minut, včetně krájení a vaření.

Co mohu podávat s koprovou omáčkou?

Koprová omáčka skvěle ladí s různými druhy masa, jako je vepřové, kuřecí nebo hovězí. Můžete ji také podávat s rybami, bramborovými knedlíky nebo těstovinami.

Zobacz też:  Recept na králíka

Lze koprovou omáčku připravit veganskou?

Ano, koprovou omáčku je možné připravit i veganskou variantou. Místo másla použijte rostlinný tuk a smetanu nahraďte rostlinnou smetanou na bázi sóji nebo ovesu.

Mohu použít sušený kopr namísto čerstvého?

Ano, můžete použít sušený kopr namísto čerstvého. Přidejte ho spolu s ostatními kořením a vařte omáčku tak, jak je popsáno v receptu.

Takto připravená koprová omáčka vám zaručeně zpříjemní jídlo svou výraznou chutí a lahodným aroma. Nebojte se experimentovat s různými přísadami a přizpůsobit recept svému vkusu. Doufáme, že si omáčku pochutnáte!


Zobacz także:

Photo of author

Anzo Ceréski

Redaktor blogu Anzo ve svém volném čase rád poznává různé kultury prostřednictvím cestování. Fascinuje ho historie a rozmanitost světa, často navštěvuje muzea, kulturní festivaly a zkouší nové kuchyně. S nadšením dokumentuje svá dobrodružství a dělí se se čtenáři o inspirativní cestovatelské příběhy.

Napsat komentář