Recept na základní piškotové těsto na plech

Vítáme vás u našeho receptu na základní piškotové těsto na plech. Pokud hledáte jednoduchý a osvědčený recept na přípravu piškotového těsta, jste na správném místě. Piškotové těsto je skvělou základnou pro různé dorty, zákusky nebo rolády. S naším receptem a postupem ho připravíte snadno a rychle. Pojďme se společně podívat, jak na to.

Suroviny:

  • 4 vejce
  • 120 g cukru
  • 120 g hladké mouky
  • 1 lžička vanilkového cukru
  • špetka soli

Postup:

  1. Ve velké míse rozšlehejte vejce s cukrem, vanilkovým cukrem a špetkou soli, dokud nedosáhnete světlé a pěnivé hmoty.
  2. Postupně přidávejte prosátou mouku a opatrně ji vmíchejte do vaječné směsi. Důkladně promíchejte, abyste dosáhli hladkého těsta bez hrudek.
  3. Připravte si plech o rozměrech 30×40 cm a vystelete ho pečícím papírem. Těsto pak rozetřete na plech do rovnoměrné vrstvy.
  4. Plech s těstem vložte do předem vyhřáté trouby na 180 stupňů Celsia a pečte asi 12-15 minut, nebo dokud piškot nezezlátne a jemně nezrůžoví.
  5. Vyndejte plech z trouby a nechte piškotové těsto zcela vychladnout. Poté ho můžete použít jako základ pro různé dezerty nebo dle vašeho vlastního uvážení.

Často kladené otázky (FAQ):

Jak dlouho trvá příprava piškotového těsta?

Příprava piškotového těsta na plech je velmi rychlá. Samotná příprava těsta trvá asi 10-15 minut, zatímco pečení piškotu ve vyhřáté troubě zabere dalších 12-15 minut.

Jak skladovat piškotové těsto?

Pokud nepoužijete celé piškotové těsto najednou, můžete ho skladovat v chladničce ve vhodně uzavřené nádobě nebo zabalit do potravinářské fólie. Piškotové těsto je vhodné spotřebovat co nejdříve, ideálně do 1-2 dnů.

Zobacz też:  Nejlepší recept na kvašáky

Co s piškotovým těstem udělat?

Piškotové těsto je skvělým základem pro dorty, zákusky nebo rolády. Můžete ho použít k přípravě oblíbených dezertů jako například čokoládové rolády se šlehačkou a ovocem, krémy nebo dorty s různými ovocnými náplněmi.

Dá se piškotové těsto upéct i na menším plechu?

Ano, pokud nemáte k dispozici plech o rozměrech 30×40 cm, můžete piškotové těsto upéct i na menším plechu. V tom případě se ale doba pečení může mírně lišit. Doporučujeme kontrolovat zrání piškotu pomocí špejle nebo zapichováním vidličky. Piškot je hotový, pokud z něj při zapíchnutí do středu nevytéká syrová hmota.


Zobacz także:

Photo of author

Anzo Ceréski

Redaktor blogu Anzo ve svém volném čase rád poznává různé kultury prostřednictvím cestování. Fascinuje ho historie a rozmanitost světa, často navštěvuje muzea, kulturní festivaly a zkouší nové kuchyně. S nadšením dokumentuje svá dobrodružství a dělí se se čtenáři o inspirativní cestovatelské příběhy.

Napsat komentář