Těsto na vafle recept

Těsto na vafle je oblíbeným receptem pro přípravu lahodných vaflových pokrmů. V této příručce vám představíme jednoduchý a chutný recept na těsto na vafle, kterým můžete připravit výtečné vafle k snídani, svačině nebo dokonce i jako sladkou pochoutku. Získejte dokonalou křupavost a vynikající chuť, kterou si zamilujete!

Příprava těsta na vafle

Pro přípravu těsta na vafle budete potřebovat následující ingredience:

 • 250 g hladké mouky
 • 2 lžíce cukru
 • 1 lžička prášku do pečiva
 • 1 špetka soli
 • 2 vejce
 • 250 ml mléka
 • 60 g rozpuštěného másla
 • 1 lžička vanilkového extraktu

1. Nejprve smíchejte suché ingredience ve velké míse. Do mouky přidejte cukr, prášek do pečiva a špetku soli. Dobře promíchejte, abyste zajistili rovnoměrné rozložení prášku do pečiva.

2. V další misce rozšlehejte vejce. Přidejte mléko, rozpuštěné máslo a vanilkový extrakt. Důkladně promíchejte, dokud nedostanete hladkou směs bez hrudek.

3. Následně přidejte tekutou směs k suchým ingrediencím ve velké míse. Pomalu zamíchejte, dokud nedosáhnete hladkého těsta. Dbejte na to, aby nezůstaly žádné hrudky. Těsto by mělo mít konzistenci hustého krému.

4. Pokud máte vaflovou troubu, předehřejte ji podle návodu k použití. Pokud máte elektrický vaflovač, nezapomeňte jej před použitím také předehřát.

5. Nalijte těsto na rozpálenou vaflovou pánev nebo do vaflovače. Množství těsta závisí na velikosti vafle a vašich preferencích. Doporučuje se ale neplnit vaflovou pánev úplně a nechat místo na roztažení těsta.

6. Pečte vafle podle pokynů vašeho vaflovače nebo dozlatova a křupavosti. Doba pečení se může lišit podle typu a výkonu přístroje.

Zobacz też:  Recept na zmrzlinu: Osvežte se v horkých letních dnech

Tipy a variace

Zde je několik tipů a variací, které můžete vyzkoušet při přípravě těsta na vafle:

 • Přidejte do těsta na vafle nasekané ovoce, jako jsou borůvky, maliny nebo jahody, pro extra chuťový zážitek.
 • Do těsta můžete přidat lžíci kakaového prášku pro vafle s čokoládovou příchutí.
 • Pokud máte rádi ořechy, můžete přidat do těsta na vafle nasekané lískové ořechy, vlašské ořechy nebo mandle.
 • Pokud chcete vafle s větší výživovou hodnotou, zkuste nahradit část mouky celozrnnou moukou.

Časté dotazy (FAQ)

Jak dlouho trvá příprava těsta na vafle?

Příprava těsta na vafle zabere obvykle přibližně 10 až 15 minut. Poté ještě musíte vafle upéct, což závisí na vašem vaflovači.

Můžu připravit těsto na vafle předem?

Ano, těsto na vafle můžete připravit předem a nechat ho odpočívat v lednici. Před samotným pečením je ale vhodné jej nechat dosáhnout pokojové teploty.

Co dělat s přebytkem těsta?

Pokud vám zbyde těsto, můžete ho skladovat v chladničce a použít ho později. Nebo můžete upéct všechny vafle a nechat je vychladnout. Poté je můžete zamrazit a později je zahřát v toustovači nebo v troubě.

Těsto na vafle je skvělou volbou pro rychlou a chutnou snídani nebo svačinu. S tímto jednoduchým receptem si můžete vychutnat domácí vafle plné chuti a křupavosti. Užijte si své vafle s oblíbenými přísadami a přizpůsobte si je podle svého gusta. Bude to jistě hit na vašem jídelníčku!


Zobacz także:

Photo of author

Anzo Ceréski

Redaktor blogu Anzo ve svém volném čase rád poznává různé kultury prostřednictvím cestování. Fascinuje ho historie a rozmanitost světa, často navštěvuje muzea, kulturní festivaly a zkouší nové kuchyně. S nadšením dokumentuje svá dobrodružství a dělí se se čtenáři o inspirativní cestovatelské příběhy.

Napsat komentář