Kuřecí řízky v jogurtu a cornflakes v troubě

Vítáme vás na našem stránkách, kde se budeme zabývat lahodným receptem na kuřecí řízky v jogurtu a cornflakes v troubě. Tento pokrm je oblíbený pro svou křupavou a chutnou chuť, která je ideální pro rodinnou večeři nebo přátelskou oslavu. Připravit tento jednoduchý, ale úžasný recept je snadné, a proto vám ukážeme krok za krokem, jak na to.

Příprava kuřecích řízků

Nejdříve si připravte kuřecí prsní řízky. Budete potřebovat čerstvé kuřecí prsní maso, které nakrájíte na tenké plátky. Připravte si také trochu soli a pepře, kterým osolíte a opepříte řízky podle chuti.

Dále si připravte jogurtovou marinádu. Do mísy smíchejte jogurt, stroužek česneku (nasekaný na jemno), čerstvou petrželku (nasekanou), citronovou šťávu a nastrouhanou citronovou kůru. Přidejte také sůl, pepř a další koření dle vašeho výběru. Promíchejte marinádu, dokud nedosáhnete hladké konzistence.

Do připravené marinády vložte plátky kuřecího masa a dobře je promíchejte, aby byly řízky zcela pokryty marinádou. Nechte maso odpočívat v marinádě minimálně 30 minut, ideálně však alespoň 2 hodiny, aby získalo bohatou chuť.

Příprava křupavého obalu

Pro křupavý obal na kuřecích řízcích použijeme cornflakes. Rozdrtíme je na menší kousky, ale ne úplně na moučkový stav. Můžete použít kuchyňský váleček nebo si pomoci mixérem. Nalijte je do misky a připravte si další mísu se strouhankou.

Jednotlivé plátky kuřecího masa vyjměte z marinády a obalte je nejprve ve strouhance a poté v rozdrcených cornflakes. Ujistěte se, že jsou řízky zcela pokryty obalem z cornflakes, aby získaly tu správnou křupavost během pečení.

Zobacz też:  Tortilla s kuřecím masem a zeleninou

Pení se v troubě

Předehřejte troubu na 200 stupňů Celsia. Na plech nebo pekáček položte pečící papír a rozložte na něj připravené kuřecí řízky. Nechte je péct v troubě asi 20 až 25 minut, dokud nejsou zlatě hnědé a zcela propečené.

Hotové kuřecí řízky podávejte s přílohou dle vašeho výběru, například s bramborovou kaší a zeleninovým salátem. Můžete je také servírovat s omáčkou nebo dipem podle své chuti. Ať už si vyberete jakoukoliv kombinaci, výsledkem bude chutný a lahodný pokrm, který si zamilujete.

1. Jak dlouho trvá příprava kuřecích řízků v jogurtu a cornflakes v troubě?

Příprava kuřecích řízků v jogurtu a cornflakes v troubě trvá přibližně 45 minut, z toho většinu času zabere marinování masa. Samotné pečení trvá asi 20 až 25 minut.

2. Mohu použít jiný druh obalu než cornflakes?

Ano, pokud nejste fanouškem cornflakes, můžete použít jiný druh obalu, například strouhanku nebo strouhaný chléb. Výsledek však může být odlišný.

3. Jaké koření doporučujete do jogurtové marinády?

Koření do jogurtové marinády můžete přizpůsobit svému vkusu. Doporučujeme použít například papriku, kurkumu, majoránku nebo rozmarýn. Experimentujte s různými kombinacemi, abyste dosáhli přesně takové chuti, jakou máte rádi.

4. Jaké přílohy se hodí k kuřecím řízkům v jogurtu a cornflakes?

Kuřecí řízky můžete podávat s různými přílohami, jako je bramborová kaše, pečené brambory, rýže nebo čerstvý zeleninový salát. Záleží na vašich preferencích a chuti.

5. Jaké omáčky se hodí k těmto kuřecím řízkům?

Kuřecí řízky v jogurtu a cornflakes si můžete vychutnat s různými omáčkami, například s česnekovou omáčkou, BBQ omáčkou, pikantní omáčkou nebo smetanovou omáčkou. Záleží na vašich preferencích a chuti.


Zobacz także:

Zobacz też:  Jednoduchá marináda na kuřecí maso

Photo of author

Anzo Ceréski

Redaktor blogu Anzo ve svém volném čase rád poznává různé kultury prostřednictvím cestování. Fascinuje ho historie a rozmanitost světa, často navštěvuje muzea, kulturní festivaly a zkouší nové kuchyně. S nadšením dokumentuje svá dobrodružství a dělí se se čtenáři o inspirativní cestovatelské příběhy.

Napsat komentář