Kuřecí paličky na medu v troubě

Kuřecí paličky na medu v troubě jsou chutné a lahodné jídlo, které si můžete připravit doma. Tento recept kombinuje sladkou chuť medu s křupavým povrchem kuřecího masa, což vytváří neodolatelnou kombinaci pro milovníky kuřecích pokrmů.

Pro přípravu kuřecích paliček na medu v troubě budete potřebovat:

  • Kuřecí paličky
  • Med
  • Olivový olej
  • Sójovou omáčku
  • Citrónovou šťávu
  • Kuřecí koření
  • Sůl a pepř podle chuti

Nejdříve si připravte marinádu. Smíchejte v misce med, olivový olej, sójovou omáčku, citrónovou šťávu a kuřecí koření. Dobře promíchejte, dokud nedostanete homogenní směs.

Následně do marinády vložte kuřecí paličky a dejte je do lednice. Nechte je marinovat minimálně hodinu, ideálně však přes noc, aby se příjemně prošpikovaly chutí marinády.

Mezitím předehřejte troubu na 180°C.

Připravte si plech vyložený pečicím papírem. Na pečicí papír položte marinované kuřecí paličky a lehce je posolte a opepřete podle své chuti.

Plech s kuřecími paličkami vložte do předehřáté trouby a pečte přibližně 25-30 minut, dokud nejsou paličky zlatavě hnědé a křupavé.

Vyjměte paličky z trouby a nechte je chvíli odpočinout. Během odpočinku se šťáva rovnoměrně rozloží po masu a zvýší tak chuťové vlastnosti tohoto pokrmu.

Kuřecí paličky na medu v troubě jsou skvělou volbou na rodinný oběd nebo večeři. Doporučujeme je podávat s rýží a zeleninovým salátem, který zvýrazní jejich chuťové nuance.

Často kladené otázky

Jaké další přísady mohu přidat do marinády?

Marinádu na kuřecí paličky na medu v troubě si můžete přizpůsobit svému vkusu. Můžete například přidat česnek, zázvor, chilli nebo hořčici pro zajímavější chuťový zážitek.

Zobacz też:  Jednoduchá marináda na kuřecí maso

Jak dlouho bych měl nechat kuřecí paličky marinovat?

Minimální doba marinování je 1 hodina, ale pokud máte čas, nechte paličky marinovat přes noc. Delší doba marinování umožní, aby se příjemné chutě dostaly do masa a výsledný pokrm bude bohatší na příchutě.

Jaké přílohy doporučujete k podávání kuřecích paliček na medu v troubě?

Kuřecí paličky na medu v troubě skvěle ladí s rýží, bramborami nebo zeleninovým salátem. Můžete také vyzkoušet podávat je s pečenými bramborovými hranolky a omáčkou na dip.

Jaké další pokrmy můžu připravit s kuřecími paličkami?

Kuřecí paličky jsou všestranným ingrediencí, který můžete použít v různých receptech. Můžete je například smažit, grilovat nebo přidat do wokových jídel. Existuje mnoho receptů, které využívají kuřecí paličky jako hlavní surovinu.


Zobacz także:

Photo of author

Anzo Ceréski

Redaktor blogu Anzo ve svém volném čase rád poznává různé kultury prostřednictvím cestování. Fascinuje ho historie a rozmanitost světa, často navštěvuje muzea, kulturní festivaly a zkouší nové kuchyně. S nadšením dokumentuje svá dobrodružství a dělí se se čtenáři o inspirativní cestovatelské příběhy.

Napsat komentář