Hovězí na víně po burgundsku

Hovězí na víně po burgundsku je lahodné pokrmové jídlo, které pochází z francouzské kuchyně. Tato kulinářská specialita je známá pro svou bohatou chuť a jedinečnou kombinaci hovězího masa a červeného vína. Připravuje se s použitím kvalitního hovězího masa, které se dusí ve víně spolu s aromatickými bylinkami a dalšími ingrediencemi. Výsledkem je lahodné jídlo, které lahodí chuťovým pohárkům a potěší každého gurmána.

Původ a historie

Hovězí na víně po burgundsku je pokrm, který má dlouhou historii a tradici. Jeho původ se datuje až do Burgundska, regionu ve Francii známého svou výrobou kvalitních vín. Burgundská kuchyně je známá po celém světě a její pokrmy jsou často považovány za vysoce kvalitní a chutné. Hovězí na víně po burgundsku je jedním z nejznámějších burgundských pokrmů a stalo se oblíbeným jídlem nejen ve Francii, ale i v mnoha dalších zemích po celém světě.

Příprava

Pro přípravu hovězího na víně po burgundsku budete potřebovat kvalitní hovězí maso, červené víno, cibuli, mrkev, petržel, česnek, tymián, bobkový list, sůl, pepř a olej. Nejdříve si očistíme a nakrájíme zeleninu. Hovězí maso nakrájíme na menší kousky a osolíme a opepříme. Na rozpáleném oleji orestujeme maso ze všech stran, dokud není hezky zezlátnuté. Poté přidáme nakrájenou cibuli, mrkev, petržel a prolisovaný česnek. Vše krátce osmahneme a zalijeme červeným vínem. Přidáme bobkový list, tymián a dochutíme solí a pepřem. Pokrm necháme dusit na mírném ohni, dokud není maso měkké a šťavnaté. Podáváme s přílohou dle vlastního výběru, například s rýží nebo bramborovými šťouchanci.

Zobacz też:  Hovězí krk na co se hodí

Tajemství dobrého hovězího na víně

Při přípravě hovězího na víně po burgundsku je důležité dodržovat několik zásad, které zajistí vynikající výsledek. Zde jsou některé základní tipy:

  • Použijte kvalitní hovězí maso, které je šťavnaté a měkké.
  • Volte červené víno s plnou chutí a výrazným aroma, které podtrhne chuť pokrmu.
  • Důkladně orestujte maso, aby získalo hezkou zlatavou barvu a zvýraznila se jeho chuť.
  • Dusit maso ve víně na mírném ohni, aby se stalo měkkým a šťavnatým.
  • Přidání bylinek a koření dodá pokrmu bohatou a aromatickou chuť.

Časté otázky

Jakou přílohu lze podávat k hovězímu na víně po burgundsku?

K hovězímu na víně po burgundsku lze podávat různé přílohy. Oblíbenou volbou je například rýže, bramborové šťouchance, pečivo nebo čerstvá bageta. Záleží na vašich osobních preferencích a chuti.

Jaké víno je nejlepší pro přípravu hovězího na víně po burgundsku?

Pro přípravu hovězího na víně po burgundsku se doporučuje použít červené víno, které má plnou chuť a výrazné aroma. Ideální volbou je červené víno z Burgundska, které se skvěle hodí k tomuto pokrmu. Pokud nemáte k dispozici burgundské víno, můžete si vybrat kvalitní červené víno s podobnými vlastnostmi.

Jak dlouho se hovězí na víně po burgundsku dusí?

Doba dusení hovězího na víně po burgundsku se může lišit v závislosti na velikosti a typu masa. Obecně se doporučuje dusit maso přibližně 1,5 až 2 hodiny, nebo dokud není maso měkké a šťavnaté. Důležité je pravidelně kontrolovat stav masa a případně prodloužit dobu dusení, pokud není maso dostatečně měkké.


Zobacz także:

Zobacz też:  Hovězí vývar v tlakovém hrnci

Photo of author

Anzo Ceréski

Redaktor blogu Anzo ve svém volném čase rád poznává různé kultury prostřednictvím cestování. Fascinuje ho historie a rozmanitost světa, často navštěvuje muzea, kulturní festivaly a zkouší nové kuchyně. S nadšením dokumentuje svá dobrodružství a dělí se se čtenáři o inspirativní cestovatelské příběhy.

Napsat komentář