Recept na šunkofleky

Chcete se naučit připravit výtečný recept na šunkofleky? V tomto článku vám představíme krok za krokem postup, jak si můžete připravit tento lahodný tradiční český pokrm.

Co jsou šunkofleky?

Šunkofleky jsou jedním z oblíbených českých těstovinových jídel. Jsou to malé čtverečky těsta, které se vaří ve slané vodě a poté smíchají s restovanou šunkou a cibulkou. Tento pokrm je typický svou jednoduchostí, chutí a sýtostí.

Jak připravit šunkofleky

Pro přípravu šunkofleků budete potřebovat následující suroviny:

 • 250 g šunkového masa
 • 1 střední cibuli
 • 300 g hladké mouky
 • 2 vejce
 • 100 ml vody
 • sůl a pepř podle chuti
 • olej na smažení

Nyní můžeme začít s přípravou:

 1. Nejprve si připravte těsto. Mouku nasypejte do mísy a udělejte v ní důlek. Do důlku rozklepněte vejce a přidejte trochu soli. Postupně přilévejte vodu a hněťte těsto, dokud není hladké a elastické.
 2. Těsto rozdělte na menší kousky a vyválejte je na tenké placky. Placky nakrájejte na malé čtverečky o velikosti asi 2 cm.
 3. Cibuli nakrájejte na drobné kostičky a šunkové maso na tenké proužky.
 4. Na pánvi rozehřejte olej a osmahněte cibulku dozlatova. Přidejte šunkové proužky a smažte je do měkka.
 5. V hrnci s osolenou vroucí vodou vařte šunkofleky, dokud nevyplavou na povrch. Poté je sceďte a přidejte do pánve s osmaženou šunkou a cibulkou.
 6. Šunkofleky dobře promíchejte, aby se spojily s ostatními ingrediencemi. Osolte a opepřete podle chuti.
 7. Pokrm můžete podávat ihned, nebo nechat lehce zchladnout. Dobrou chuť!
Zobacz też:  Recept na bramborák

Často kladené otázky

1. Jak dlouho trvá příprava šunkofleků?

Příprava šunkofleků zabere přibližně 45 minut.

2. Jaké maso můžu použít pro šunkofleky?

Pro šunkofleky se nejčastěji používá šunkové maso. Můžete si vybrat ze šunky sezené, šunky krájené nebo jiného šunkového produktu podle svého vkusu.

3. Jaké další ingredience mohu přidat?

Kromě šunky a cibule můžete přidat do šunkofleků také nakrájené papriky, houby nebo bylinky podle vaší preference. Můžete experimentovat a přidat do pokrmu další suroviny, které vám chutnají.

4. Jaké přílohy se hodí k šunkoflekům?

Šunkofleky jsou samy o sobě sycícím pokrmem, ale můžete je podávat s čerstvým chlebem nebo zeleninovým salátem jako osvěžující přílohou.

5. Lze šunkofleky upravit pro vegetariány?

Ano, pokud jste vegetarián, můžete šunku nahradit například seitanem nebo tofu. Také můžete přidat více zeleniny a bylinek pro bohatou chuť.


Zobacz także:

Photo of author

Anzo Ceréski

Redaktor blogu Anzo ve svém volném čase rád poznává různé kultury prostřednictvím cestování. Fascinuje ho historie a rozmanitost světa, často navštěvuje muzea, kulturní festivaly a zkouší nové kuchyně. S nadšením dokumentuje svá dobrodružství a dělí se se čtenáři o inspirativní cestovatelské příběhy.

Napsat komentář