Nejlepší marináda na krůtí maso

Marináda je klíčem k dokonalému a chutnému krůtímu masu. Správná marináda může zvýraznit přirozenou chuť krůtího masa a zároveň ho zjemnit a zvláčnit. V tomto článku se podělíme o recept na nejlepší marinádu na krůtí maso, která vám pomůže připravit skvělé pokrmy plné lahodných chutí.

Ingredience:

Zde je seznam ingrediencí, které budete potřebovat pro přípravu nejlepší marinády na krůtí maso:

 • 4 lžíce sójové omáčky
 • 2 lžíce olivového oleje
 • 2 stroužky česneku, prolisované
 • 1 lžička mletého pepře
 • 1 lžička mletého kmínu
 • 1 lžička sladké papriky
 • 1 lžička hořčičného prášku
 • 1 lžička medu
 • 1 citron (šťáva a nařezané plátky)

Příprava:

Připravit nejlepší marinádu na krůtí maso je jednoduché. Postupujte podle následujících kroků:

 1. V misce smíchejte sójovou omáčku, olivový olej, prolisovaný česnek, mletý pepř, mletý kmín, sladkou papriku, hořčičný prášek a med.
 2. Pokud máte čas, nechte marinádu odpočinout alespoň 30 minut, abyste dosáhli maximální chuti.
 3. Do marinády vymačkejte šťávu z jednoho citronu a přidejte také nařezané plátky citronu pro extra osvěžující chuť.
 4. Maso nechte namočené v marinádě minimálně 2 hodiny, ideálně přes noc, aby se maso dobře proklenulo a marináda pronikla dovnitř.
 5. Poté můžete maso grilovat, smažit nebo péct podle vašeho výběru a receptu.

Často kladené otázky:

Jak dlouho by mělo maso marinovat?

Doba marinování závisí na vašem časovém rozvrhu, ale nejlepší výsledky obvykle získáte při marinování maso minimálně 2 hodiny, nejlépe přes noc. Delší doba marinování umožní, aby se chuť marinády více projevila.

Co dělat s marinádou po použití?

Po použití marinády na krůtí maso byste ji neměli používat na jiná surová maso nebo pokrmy, protože může obsahovat šťávy z syrového masa. Pokud chcete použít marinádu jako omáčku, musíte ji nejprve převařit, aby se zabili případné bakterie.

Zobacz też:  Nakládání vajec do vodního skla

Jaké další ingredience mohu přidat do marinády?

Pokud chcete přizpůsobit chuť marinády, můžete přidat další ingredience podle svého gusta. Některé možnosti zahrnují čerstvé bylinky (např. tymián, rozmarýn), chilli papričky, hořčici, med nebo jiné koření dle vašeho výběru.

S připravenou nejlepší marinádou na krůtí maso se můžete těšit na chutné a šťavnaté pokrmy. Vyzkoušejte ji při grilování, pečení nebo smažení a dopřejte si dokonalou chuťovou orgii. Vaši hosté nebudou zklamáni!


Zobacz także:

Photo of author

Anzo Ceréski

Redaktor blogu Anzo ve svém volném čase rád poznává různé kultury prostřednictvím cestování. Fascinuje ho historie a rozmanitost světa, často navštěvuje muzea, kulturní festivaly a zkouší nové kuchyně. S nadšením dokumentuje svá dobrodružství a dělí se se čtenáři o inspirativní cestovatelské příběhy.

Napsat komentář