Kuřecí maso naložené v jogurtu

Vítejte ve společnosti „MyCooking“, kde se zabýváme přinášením nejlahodnějších a nejzdravějších receptů přímo k vám domů. Dnes se podíváme na jedno z našich oblíbených jídel – kuřecí maso naložené v jogurtu. Toto chutné a vydatné jídlo je perfektní pro ty, kteří hledají kombinaci zdravého masa a osvěžujícího jogurtového nálevu. Připravte se na výlet do světa výborné chuti a vyzkoušejte tento úžasný recept i vy!

Příprava kuřecího masa

Pro přípravu kuřecího masa naloženého v jogurtu budeme potřebovat:

  • 4 kuřecí prsa
  • 200 ml bílého jogurtu
  • 2 stroužky česneku (nakrájené na tenké plátky)
  • 1 lžíci olivového oleje
  • Sůl a pepř podle chuti

1. Nejprve si připravte marinádu. V míse smíchejte jogurt, nakrájený česnek, olivový olej, sůl a pepř. Důkladně promíchejte, dokud nedostanete hladkou směs.

2. Přidejte kuřecí prsa do marinády a důkladně je obalte, aby byla maso pořádně pokryté marinádou. Nechte maso odpočívat v chladničce po dobu minimálně 1 hodiny, ideálně však přes noc, aby se chutě dobře propojily.

3. Po uplynutí doby marinování si připravte gril nebo grilovací pánev. Rozpálte ho na střední teplotu.

4. Opečte kuřecí prsa z obou stran do zlatova až do doby, kdy jsou maso dokonale upečené a šťavnaté. To by mělo trvat přibližně 6-8 minut na každé straně, ale dobu pečení upravte podle tloušťky masa.

5. Jakmile je maso hotové, vyjměte ho z grilu a nechte chvíli odpočinout. Pak ho nakrájejte na plátky a podávejte s přílohou podle vašeho výběru.

Zobacz też:  Tortilly s kuřecím masem a zeleninou

Jogurtový nálev

Kuřecí maso naložené v jogurtu je ještě chutnější s osvěžujícím jogurtovým nálevem. Zde je jednoduchý recept na jogurtový nálev, který můžete použít:

  • 250 ml řeckého jogurtu
  • 2 lžíce citronové šťávy
  • 1 lžička strouhaného citronového zestu
  • Sůl a pepř podle chuti

1. V misce smíchejte řecký jogurt, citronovou šťávu, citronový zest, sůl a pepř. Důkladně promíchejte, dokud nedostanete hladký a cremový nálev.

2. Nálev je připraven k použití. Můžete ho servírovat s kuřecím masem nebo použít jako omáčku pro jiná jídla.

Často kladené otázky

1. Jaké přílohy se hodí k kuřecímu masu naloženému v jogurtu?

Kuřecí maso naložené v jogurtu se skvěle hodí k rýži, bulguru, květáku nebo čerstvé zelenině. Můžete si vybrat podle své chuti a preferencí.

2. Jak dlouho bych měl nechat kuřecí maso marinovat?

I když je doporučená doba marinování alespoň 1 hodina, nejlépe je nechat kuřecí maso marinovat přes noc. To umožní, aby se chutě dobře vstřebaly do masa a výsledkem bude chutnější jídlo.

3. Mohu použít jiné druhy masa pro tento recept?

Ano, tento recept můžete vyzkoušet i s jinými druhy masa, jako je například krůtí maso nebo vepřové maso. Postupujte podle stejných kroků a přizpůsobte dobu pečení podle tloušťky masa.

4. Může být kuřecí maso naložené v jogurtu připraveno bez grilu?

Ano, pokud nemáte gril k dispozici, můžete použít grilovací pánev nebo troubu. V případě grilovací pánve postupujte podle stejných kroků jako při grilování. Pokud používáte troubu, předehřejte ji na 200 stupňů Celsia a pečte maso ve vyhřáté troubě po dobu přibližně 25-30 minut, nebo dokud není maso dokonale upečené.

5. Jak skladovat kuřecí maso naložené v jogurtu?

Pokud vám zbyde kuřecí maso naložené v jogurtu, skladujte ho v hermeticky uzavřené nádobě v chladničce. Spotřebujte ho do 2-3 dnů od přípravy.

Zobacz też:  Kuskus s kuřecím masem na kari

Doufáme, že vám tento recept na kuřecí maso naložené v jogurtu chutná a že si ho vychutnáte s rodinou a přáteli. Přejeme vám dobrou chuť!


Zobacz także:

Photo of author

Anzo Ceréski

Redaktor blogu Anzo ve svém volném čase rád poznává různé kultury prostřednictvím cestování. Fascinuje ho historie a rozmanitost světa, často navštěvuje muzea, kulturní festivaly a zkouší nové kuchyně. S nadšením dokumentuje svá dobrodružství a dělí se se čtenáři o inspirativní cestovatelské příběhy.

Napsat komentář