Nejlepší recept na makronky

Vítejte ve světě lahodných makronek! Pokud hledáte ten nejlepší recept na makronky, jste na správném místě. Makronky jsou oblíbeným dezertem, který vás svou chutí a křehkostí okouzlí. V tomto článku vám představíme náš nejlepší recept na makronky, který vám pomůže připravit tyto lahodné pamlsky jako profesionál.

Příprava těsta

Základem pro dokonalé makronky je pečlivě připravené těsto. Začněte s následujícími ingrediencemi:

  • 120 g mandlové mouky
  • 200 g moučkového cukru
  • 100 g vaječných bílků (zhruba 3-4 vejce)
  • 25 g granulovaného cukru
  • Barviva dle vašeho výběru

Nejprve předehřejte troubu na 160 stupňů Celsia. Poté smíchejte mandlovou mouku a moučkový cukr ve velké míse. V jiné misce ušlehejte vaječné bílky do husté pěny. Přidejte granulovaný cukr a šlehejte, dokud nezískáte pevný sníh.

Nyní přidejte barvivo dle vašeho výběru ke sněhu z vaječných bílků. Postupně vmíchejte suchou směs mandlové mouky a moučkového cukru do sněhu. Směs důkladně promíchejte, dokud nezískáte lepkavé, ale hladké těsto.

Tvoření makronek

Připravené těsto dejte do cukrářského sáčku s hladkou špičkou. Vytvořte malé kruhové kopečky těsta na plech s pečicím papírem. Nechte mezi jednotlivými kopečky dostatek prostoru, protože se během pečení roztečou. Pokud chcete, můžete použít šablonu, která vám pomůže udržet stejnou velikost makronek.

Plech s makronkami dejte do předehřáté trouby a pečte asi 12-15 minut. Makronky by měly mít pevnou strukturu, ale zároveň by měly zůstat jemně měkké uvnitř. Po upečení je nechte úplně vychladnout na plechu.

Příprava náplně a dokončení

Klasickou náplní pro makronky je ganache čokoláda. Zde je jednoduchý recept na čokoládovou ganache:

  • 200 g hořké čokolády (s obsahem kakaa min. 70 %)
  • 200 ml smetany ke šlehání
Zobacz też:  Recept na zmrzlinu: Osvežte se v horkých letních dnech

Rozpusťte čokoládu nad párou a postupně přidejte smetanu. Směs důkladně promíchejte, dokud nedosáhnete hladké konzistence. Nechte ganache vychladnout na pokojovou teplotu.

Aby byly makronky dokonale sladké, spojte dvě poloviny makronky půlkou náplně. Můžete také přidat různé přísady, jako je marmeláda, krém nebo ořechová pomazánka, podle vaší chuti.

Jak dlouho vydrží makronky?

Makronky lze skladovat v chladničce až 5 dní. Doporučujeme je však konzumovat co nejdříve, aby si udržely svou čerstvost a chuť.

Lze makronky zmrazit?

Ano, makronky lze zmrazit. Ujistěte se však, že jsou dobře zabalené, aby nedošlo k jejich poškození. Před konzumací nechte makronky rozmrazit na pokojovou teplotu.

Mohu použít jiné ořechy namísto mandlové mouky?

Ano, můžete vyzkoušet jiné druhy ořechů, jako jsou lískové ořechy nebo kešu. Každý ořech má však odlišnou chuť a texturu, což může ovlivnit konečný výsledek makronek.

Vychutnejte si ty nejlepší makronky!

Doufáme, že vás náš nejlepší recept na makronky inspiruje k přípravě těchto lahodných sladkostí. Sledujte pečlivě postup a nebojte se experimentovat s různými náplněmi a přísadami. Přejeme vám hodně štěstí a chutnou zábavu při vaření. Vychutnejte si ty nejlepší makronky a potěšte své blízké tímto lahodným dezertem!


Zobacz także:

Photo of author

Anzo Ceréski

Redaktor blogu Anzo ve svém volném čase rád poznává různé kultury prostřednictvím cestování. Fascinuje ho historie a rozmanitost světa, často navštěvuje muzea, kulturní festivaly a zkouší nové kuchyně. S nadšením dokumentuje svá dobrodružství a dělí se se čtenáři o inspirativní cestovatelské příběhy.

Napsat komentář