Nepečený dort ze zakysané smetany a tvarohu

Vítáme vás u našeho nejnovějšího receptu na nepečený dort ze zakysané smetany a tvarohu. Tento lahodný dort je ideální volbou pro ty, kteří chtějí vyzkoušet něco nového a originálního. Jeho svěží chuť a jednoduchá příprava z něj činí skvělou volbu pro různé příležitosti, jako jsou oslavy narozenin, svátky nebo jen tak pro radost.

Příprava těsta

Pro začátek se pustíme do přípravy těsta. Budete potřebovat:

  • 200 g sušenek
  • 100 g másla

Nejprve rozemelte sušenky na jemnou strouhanku. V míse pak smíchejte sušenky se změklým máslem, dokud nedosáhnete konzistence, kterou lze dobře tvarovat. Těsto pak rovnoměrně rozprostřete do formy na dort o průměru 20 cm a vytvořte si okraje. Nechte těsto ztuhnout v ledničce po dobu přibližně 30 minut.

Příprava náplně

Pro přípravu náplně budete potřebovat:

  • 500 g zakysané smetany
  • 300 g tvarohu
  • 100 g cukru
  • 2 balíčky vanilkového cukru
  • 2 želatinové listy
  • šťávu z 1 citronu

Nejprve namočte želatinové listy do studené vody. Mezitím smíchejte zakysanou smetanu, tvaroh, cukr, vanilkový cukr a šťávu z citronu dohladka. Vymačkejte želatinu a rozpusťte ji v troše horké vody. Přidejte rozpuštěnou želatinu do směsi a důkladně promíchejte.

Vyndejte formu z ledničky a nalijte připravenou náplň do těsta. Dort opět dejte do ledničky a nechte ztuhnout minimálně 4 hodiny nebo nejlépe přes noc.

Dekorace a servírování

Když je dort dostatečně ztuhlý, můžete se pustit do dekorace. Zde máte volnou ruku podle své fantazie. Můžete dort ozdobit čerstvým ovocem, šlehačkou, čokoládovými kousky nebo dalšími oblíbenými surovinami.

Dort podávejte chlazený a pokud možno co nejdříve po dokončení dekorace. Nařízněte jej na kousky a podávejte svým hostům jako vynikající dezert.

Zobacz też:  Nakládání vajec do vodního skla

FAQs

1. Jak dlouho musím nechat dort ztuhnout v ledničce?

Nejlepší je nechat dort ztuhnout minimálně 4 hodiny nebo ideálně přes noc, aby měl dostatečnou pevnost a strukturu.

2. Jakou formu na dort mohu použít?

Můžete použít formu o průměru 20 cm nebo si zvolit jinou formu podle svých preferencí. Důležité je, aby forma byla vhodná pro chlazení v ledničce.

3. Lze dort připravit i bez želatiny?

Ano, lze. Želatina dodá dortu pevnost a ztuhnutí, ale pokud preferujete měkčí konzistenci, můžete želatinu vynechat. V tom případě bude dort mít krémovější strukturu.


Zobacz także:

Photo of author

Anzo Ceréski

Redaktor blogu Anzo ve svém volném čase rád poznává různé kultury prostřednictvím cestování. Fascinuje ho historie a rozmanitost světa, často navštěvuje muzea, kulturní festivaly a zkouší nové kuchyně. S nadšením dokumentuje svá dobrodružství a dělí se se čtenáři o inspirativní cestovatelské příběhy.

Napsat komentář