Nepečený cheesecake z tvarohu a zakysané smetany

Vítejte v našem článku o nepečeném cheesecaku z tvarohu a zakysané smetany! V dnešní době se nepečené dezerty stávají stále populárnější volbou pro ty, kteří milují sladkosti a zároveň preferují jednoduché a rychlé recepty. Nepečený cheesecake z tvarohu a zakysané smetany je skvělou alternativou ke klasickému pečenému cheesecaku, a proto jsme se rozhodli přinést vám tento fantastický recept.

Co je nepečený cheesecake?

Nepečený cheesecake je dezert, který se připravuje bez použití trouby. Hlavními ingrediencemi jsou tvaroh a zakysaná smetana, které vytvářejí krémovou a lehkou konzistenci. Tento typ cheesecaku se často podává vychlazený, což dodává dezertu osvěžující chuť.

Jak připravit nepečený cheesecake z tvarohu a zakysané smetany

Připravit nepečený cheesecake z tvarohu a zakysané smetany je snadné. Začněte tím, že si připravíte následující ingredience:

Ingredience: Množství:
Tvaroh 300 g
Zakysaná smetana 200 g
Tučná smetana 100 ml
Cukr 100 g
Vanilkový extrakt 1 lžička
Želatina 10 g
Voda 50 ml
Plátěný těsto 200 g
Máslo 100 g
Čerstvé ovoce (např. jahody, borůvky) Dle libosti

1. Začněte tím, že rozmělníte plátěné těsto a smícháte ho s rozpuštěným máslem. Tuto směs přeneste do dortové formy a důkladně ji vyhladíte po dně a po stranách formy. Dejte formu do lednice, aby se těsto ztuhlo.

2. Mezitím namočte želatinu do vody a nechte ji nabobtnat. Poté želatinu lehce zahřejte, aby se roztavila, a nechte ji chvíli vychladnout.

3. V míse smíchejte tvaroh, zakysanou smetanu, tučnou smetanu, cukr a vanilkový extrakt. Přidejte rozpuštěnou želatinu a důkladně promíchejte, dokud nedostanete hladkou směs.

Zobacz też:  Jaká má být teplota v lednici?

4. Vyjměte dortovou formu z lednice a nalejte do ní připravenou směs. Ujistěte se, že je povrch rovnoměrný.

5. Cheesecake dejte do lednice a nechte ho ztuhnout minimálně 4 hodiny nebo ideálně přes noc.

6. Před podáváním ozdobte nepečený cheesecake čerstvým ovocem, například jahodami nebo borůvkami.

Časté otázky o nepečeném cheesecaku z tvarohu a zakysané smetany:

1. Jak dlouho trvá ztuhnutí cheesecaku v lednici?

Nepečený cheesecake obvykle potřebuje minimálně 4 hodiny na to, aby se ztuhl v lednici. Nicméně, nejlepší výsledky dosáhnete, když cheesecake necháte ztuhnout přes noc.

2. Lze použít jiné ovoce pro ozdobu cheesecaku?

Ano, můžete použít libovolné čerstvé ovoce jako ozdobu pro nepečený cheesecake. Můžete vyzkoušet jahody, borůvky, maliny nebo dokonce kiwi. Záleží na vaší fantazii a preferencích.

3. Může být nepečený cheesecake připraven předem?

Ano, nepečený cheesecake můžete připravit den předem. Je dokonce lepší nechat ho ztuhnout v lednici přes noc, což mu dodá ještě lepší texturu a chuť.

Těšíme se, až vyzkoušíte tento fantastický recept na nepečený cheesecake z tvarohu a zakysané smetany. Buďte si jistí, že vaši hosté budou nadšeni a vy budete mít sladkou pochoutku, která zaručeně zaujme. Užijte si chuťový zážitek!


Zobacz także:

Photo of author

Anzo Ceréski

Redaktor blogu Anzo ve svém volném čase rád poznává různé kultury prostřednictvím cestování. Fascinuje ho historie a rozmanitost světa, často navštěvuje muzea, kulturní festivaly a zkouší nové kuchyně. S nadšením dokumentuje svá dobrodružství a dělí se se čtenáři o inspirativní cestovatelské příběhy.

Napsat komentář