Recept na nepečený cheesecake z mascarpone

Hledáte skvělý recept na nepečený cheesecake z mascarpone? Připravte se na zážitek pro vaše chuťové buňky. Tento jedinečný dezert je snadno připravitelný a jeho chutná kombinace krému z mascarpone a jemného tvarohu vás ohromí. V této receptuře vám ukážeme, jak vytvořit dokonalý nepečený cheesecake z mascarpone, který si zamilujete.

Ingredience

Zde jsou ingredience, které budete potřebovat k přípravě nepečeného cheesecaku z mascarpone:

 • 200 g sušených piškotů
 • 100 g rozpuštěného másla
 • 500 g mascarpone
 • 200 g tvarohu
 • 150 g cukru
 • 1 lžička vanilkového extraktu
 • Šťáva z 1 citronu
 • Na ozdobu: čerstvé ovoce, šlehačka

Postup

Nyní vám ukážeme, jak připravit nepečený cheesecake z mascarpone:

 1. Nejprve si připravte základ dortu. Piškoty rozemelte do jemné strouhanky. Smíchejte je s rozpuštěným máslem a dobře promíchejte, dokud nezískáte vláčné těsto.
 2. Vyberte si dortovou formu a vysuťte ji máslem. Do formy rozprostřete piškotové těsto a důkladně ho vyhladíte. Nechte ho odpočinout v lednici po dobu 30 minut, aby ztuhl.
 3. V míse smíchejte mascarpone, tvaroh, cukr, vanilkový extrakt a citronovou šťávu. Přidejte tyto ingredience postupně a pečlivě je promíchejte, dokud nezískáte hladkou a krémovou směs.
 4. Tuto směs nalijte do připravené formy s piškotovým těstem. Uhladěte povrch a nechte dort ztuhnout v lednici minimálně na 4 hodiny, ideálně přes noc.
 5. Na závěr můžete nepečený cheesecake ozdobit čerstvým ovocem a šlehačkou podle vašeho vkusu.

Časté dotazy

1. Jak dlouho vydrží nepečený cheesecake z mascarpone?

Pokud je správně skladován v chladničce, nepečený cheesecake z mascarpone vydrží obvykle 3-4 dny. Doporučujeme ho však spotřebovat co nejdříve pro optimální chuť a konzistenci.

Zobacz też:  Recept na beránka

2. Lze nepečený cheesecake zmrazit?

Ano, nepečený cheesecake z mascarpone lze zmrazit. Uchovávejte ho v uzavřené nádobě nebo obalu až 2 měsíce. Před konzumací ho nechte postupně rozmrazit v chladničce.

3. Můžu použít jiné ovoce k ozdobě?

Ano, můžete použít jakékoliv ovoce, které se vám líbí, k ozdobě nepečeného cheesecaku z mascarpone. Doporučujeme čerstvé jahody, maliny nebo borůvky, které dodají dezertu svěží a lahodnou chuť.

4. Je možné nahradit mascarpone jiným ingrediencí?

Ano, pokud nemáte k dispozici mascarpone, můžete ho nahradit krémovým sýrem nebo smetanovým sýrem, který má podobnou konzistenci a chuť.

5. Může cheesecake ztuhnout i bez přidání želatiny?

Ano, díky mascarpone a tvarohu získá nepečený cheesecake přirozenou konzistenci bez použití želatiny. Stačí ho správně vychladit v lednici, aby ztuhl.


Zobacz także:

Photo of author

Anzo Ceréski

Redaktor blogu Anzo ve svém volném čase rád poznává různé kultury prostřednictvím cestování. Fascinuje ho historie a rozmanitost světa, často navštěvuje muzea, kulturní festivaly a zkouší nové kuchyně. S nadšením dokumentuje svá dobrodružství a dělí se se čtenáři o inspirativní cestovatelské příběhy.

Napsat komentář