Recept na bábovku

Vítáme vás u našeho vynikajícího receptu na bábovku! Pokud hledáte skvělý způsob, jak připravit klasickou bábovku, jste na správném místě. Bábovka je oblíbeným dezertem, který se hodí na různé příležitosti, jako jsou oslavy, rodinná setkání nebo jednoduše pro sladkou chvilku sami pro sebe. S naším jednoduchým receptem se naučíte, jak připravit dokonale vláčnou a chutnou bábovku, která rozhodně potěší všechny milovníky sladkostí.

Ingredience:

 • 250 g hladké mouky
 • 200 g cukru
 • 200 g másla
 • 4 vejce
 • 150 ml mléka
 • 1 lžička vanilkového extraktu
 • 1 lžička prášku do pečiva
 • špetka soli

Postup:

 1. V misce smíchejte máslo a cukr, dokud nedosáhnete krémové konzistence.
 2. Přidejte postupně vejce a důkladně promíchejte.
 3. Přidejte vanilkový extrakt a míchejte dál.
 4. V jiné misce smíchejte mouku, prášek do pečiva a sůl.
 5. Postupně přidávejte suché ingredience do směsi s máslem a cukrem, střídavě s mlékem.
 6. Dobře promíchejte, dokud nedostanete hladké a homogenní těsto.
 7. Připravte si dortovou formu a vymažte ji máslem nebo vložte papírový košíček.
 8. Těsto nalijte do formy a rovnoměrně jej rozetřete po povrchu.
 9. Pečte v předehřáté troubě na 180 stupňů Celsia po dobu přibližně 40-50 minut, nebo dokud není bábovka zlatavě hnědá a pečená uvnitř.
 10. Než vyndáte bábovku z trouby, zkontrolujte, jestli je uvnitř pečená pomocí špejle. Pokud špejle vyjde čistá, je bábovka hotová.
 11. Nechejte bábovku vychladnout v misce po dobu asi 10 minut, poté ji vyndejte z formy a nechte úplně vychladnout na mřížce.
 12. Bábovku můžete před podáváním posypat moučkovým cukrem nebo ozdobit šlehačkou, ovocem či čokoládovou polevou podle vašeho gusta.

Často kladené otázky:

Jak dlouho trvá příprava bábovky?

Příprava bábovky zahrnuje přípravu těsta, pečení a chladnutí. Celkový čas přípravy se pohybuje kolem 1,5 hodiny. Samotná příprava těsta zabere přibližně 20 minut, pečení trvá asi 40-50 minut a chladnutí dalších 10-15 minut.

Zobacz też:  Recept na skořicové šneky

Můžu použít jiné ingredience než ty uvedené v receptu?

Ano, recept na bábovku je většinou velmi flexibilní. Můžete experimentovat s přísadami a přidávat například citronovou nebo pomerančovou kůru, čokoládové lupínky, ořechy nebo sušené ovoce. Pokud upravujete ingredience, mějte na paměti, že textura a chuť bábovky se mohou změnit.

Jak skladovat bábovku?

Pokud bábovku neplánujete okamžitě spotřebovat, můžete ji skladovat v chladničce ve vzduchotěsné nádobě nebo zakrytou potravinovou fólií. Takto uloženou bábovku lze uchovávat po dobu 3-4 dnů. Před podáváním je vhodné bábovku vyjmout z chladničky a nechat ji dosáhnout pokojové teploty.

Tímto jsme vás provedli naším receptem na bábovku. Doufáme, že si při přípravě a konzumaci vychutnáte tento sladký dezert. Buďte kreativní a přidávejte do bábovky své oblíbené ingredience, které vám udělají radost. Přejeme vám dobrou chuť!


Zobacz także:

Photo of author

Anzo Ceréski

Redaktor blogu Anzo ve svém volném čase rád poznává různé kultury prostřednictvím cestování. Fascinuje ho historie a rozmanitost světa, často navštěvuje muzea, kulturní festivaly a zkouší nové kuchyně. S nadšením dokumentuje svá dobrodružství a dělí se se čtenáři o inspirativní cestovatelské příběhy.

Napsat komentář