Jednoduchý recept na palačinky

Vítáme vás u našeho jednoduchého receptu na palačinky! Palačinky jsou oblíbeným pokrmem pro mnoho lidí a jejich příprava je jednoduchá a zábavná. V tomto článku vám představíme náš osvědčený recept na lahodné palačinky, který si můžete snadno vyzkoušet doma. Připravte se na výlet do světa palačinek plného chutí a radosti!

Ingredience

Předtím než se pustíme do přípravy samotných palačinek, pojďme si připravit všechny potřebné ingredience. Budete potřebovat:

 • 250 g hladké mouky
 • 2 lžíce cukru
 • 1 lžičku soli
 • 2 vejce
 • 500 ml mléka
 • 1 lžíci oleje

Postup

Nyní se podívejme na samotný postup přípravy palačinek:

 1. V misce smíchejte mouku, cukr a sůl.
 2. V jiné misce rozšlehejte vejce a přidejte mléko.
 3. Poté postupně přilévejte směs s moukou do mísy s vejci a mlékem, stále míchajte, dokud nedostanete hladké těsto bez hrudek.
 4. Přidejte lžíci oleje a opět promíchejte.
 5. Na pánvi rozehřejte trochu oleje a vlijte část těsta, kterou rozprostřete po celé ploše pánve.
 6. Palačinku opečte z obou stran do zlatova a opakujte postup s dalšími palačinkami.
 7. Hotové palačinky můžete podávat s oblíbeným ovocem, sirupem nebo třeba s čokoládovým krémem.

Často kladené otázky

1. Jak dlouho trvá příprava palačinek?

Příprava palačinek trvá přibližně 30 minut. S tímto receptem si dokážete rychle připravit lahodné palačinky pro celou rodinu.

2. Mohu použít jiný typ mouky?

Ano, můžete experimentovat s různými typy mouky, jako je například celozrnná mouka nebo mouka bezlepková. Výsledná konzistence a chuť palačinek se však může lišit.

3. Jak dlouho lze palačinky skladovat?

Hotové palačinky lze skladovat v chladničce až 2-3 dny. Před podáváním je však doporučeno je krátce ohřát v mikrovlnné troubě nebo na pánvi.

Zobacz też:  Recept na beránka

S nadějí, že tento recept na jednoduché palačinky oceníte a vyzkoušíte si ho i vy. Přejeme vám dobrou chuť a spoustu radosti při jejich přípravě!


Zobacz także:

Photo of author

Anzo Ceréski

Redaktor blogu Anzo ve svém volném čase rád poznává různé kultury prostřednictvím cestování. Fascinuje ho historie a rozmanitost světa, často navštěvuje muzea, kulturní festivaly a zkouší nové kuchyně. S nadšením dokumentuje svá dobrodružství a dělí se se čtenáři o inspirativní cestovatelské příběhy.

Napsat komentář