Recept na hrnkovou buchtu s kakaem

Chcete si dopřát sladkou pochoutku plnou čokoládového lahodění? Přinášíme vám recept na hrnkovou buchtu s kakaem, která vás nadchne svojí jednoduchostí a vynikajícím chutí. Tato buchta je ideální volbou pro všechny milovníky čokolády, kteří si chtějí vychutnat skvělé pečivo bez zbytečného přípravného stresu. Navíc vám k přípravě stačí jen hrnek a pár běžných surovin, které určitě máte doma. Připraveni si pochutnat na dokonalé hrnkové buchtě? Pak se pusťme do práce!

Ingredience

Množství Surovina
1 hrnek Hladká mouka
1 hrnek Kakao
1 hrnek Cukr
1/2 hrnku Rostlinný olej
1 hrnek Mléko
2 ks Vejce
1 lžička Kypřící prášek
1 vanilkový cukr Vanilkový cukr
špetka Sůl
čokoládové polevy nebo kakao na ozdobení

Postup

  1. Vejce rozklepněte do hrnku a přidejte cukr. Vše dobře promíchejte.
  2. Přidejte mléko, rostlinný olej a vanilkový cukr. Zamíchejte, dokud nedostanete jednotnou směs.
  3. Do směsi přidejte hladkou mouku, kakao, kypřící prášek a špetku soli. Vše důkladně promíchejte, dokud nezískáte hladké těsto bez hrudek.
  4. Namastěte hrnek tukem nebo olejem a těsto vlijte do něj.
  5. Hrnkovou buchtu dejte do mikrovlnné trouby a pečte při plném výkonu zhruba 5-7 minut. Doba pečení se může lišit v závislosti na výkonu vaší trouby, proto doporučujeme pravidelně kontrolovat stav buchty.
  6. Zkontrolujte, zda je buchta uprostřed upečená. Pokud se na špejlí nechytá surové těsto, je hotová. V opačném případě ji dejte ještě na pár minut do trouby.
  7. Hotovou hrnkovou buchtu nechte chvíli vychladnout a poté ji můžete ozdobit čokoládovými polevami nebo posypat kakaem.
  8. Podávejte a vychutnávejte si vynikající hrnkovou buchtu s kakaem!
Zobacz też:  Korpus na dort recept

Často kladené otázky

Je možné buchtu upéct i v troubě?

Ano, pokud nemáte mikrovlnnou troubu nebo ji raději nepoužíváte, můžete buchtu upéct i v klasické troubě. Postupujte podle receptu, ale dejte buchtu do vyhřáté trouby na 180 stupňů Celsia a pečte zhruba 20-25 minut, nebo dokud není uprostřed upečená.

Dá se buchta připravit i bez vajec?

Ano, v receptu jsou vejce použita jako zahuštění a pro lepší konzistenci těsta. Pokud nechcete používat vejce, můžete je nahradit 1/4 hrnku jablečného pyré nebo banánem rozmixovaným s trochou vody.

Mohu použít jiné polevy než čokoládové?

Ano, samozřejmě! Pokud nemáte rádi čokoládu nebo byste chtěli vyzkoušet něco jiného, můžete buchtu ozdobit různými druhy polev, jako je například karamelová nebo citronová. Použijte svou fantazii a vytvořte si unikátní kombinaci chutí.

Mohu hrnkovou buchtu ozdobit i jinak než polevou?

Ano, poleva není jedinou možností, jak ozdobit hrnkovou buchtu. Můžete ji posypat čerstvými ovocnými kousky, čokoládovými nebo kakaovými drobky, zkusit na ni navršit šlehačku nebo ji prostě nechat bez ozdob. Opět záleží na vašem vkusu a představivosti.


Zobacz także:

Photo of author

Anzo Ceréski

Redaktor blogu Anzo ve svém volném čase rád poznává různé kultury prostřednictvím cestování. Fascinuje ho historie a rozmanitost světa, často navštěvuje muzea, kulturní festivaly a zkouší nové kuchyně. S nadšením dokumentuje svá dobrodružství a dělí se se čtenáři o inspirativní cestovatelské příběhy.

Napsat komentář