Recept na kapra v troubě

Vítejte! V dnešním článku vám přinášíme skvělý recept na přípravu kapra v troubě. Tento tradiční český pokrm je oblíbeným chodem především během vánočních svátků, ale můžete si ho pochutnat kdykoli během roku. Kapr v troubě je lahodný, šťavnatý a jemně kořeněný. Sledujte náš podrobný recept a připravte si skvělé jídlo pro svou rodinu a přátele!

Přísady:

 • 1 kapr (velikost dle vašich preferencí)
 • Sůl a pepř podle chuti
 • Česnek (nasekaný)
 • Čerstvé bylinky (například petrželka a tymián)
 • 1 citron (nakrájený na plátky)
 • 100 g másla (rozpuštěného)

Postup:

 1. Nejprve si připravte kapra. Dobře ho očistěte, vyjměte vnitřnosti a důkladně jej omyjte pod tekoucí vodou. Osušte kapra pomocí kuchyňského papíru.
 2. Vnitřek kapra osolte a opepřete podle chuti. Dovnitř můžete přidat také nasekaný česnek a čerstvé bylinky, které dodají masu příjemnou vůni a chuť.
 3. Kapra položte na pečící plech a obalte ho rozpuštěným máslem. Není třeba se bát, že by se kapr příliš namáčel, protože trouba zabezpečí, že maso zůstane šťavnaté.
 4. Na plátky nakrájený citron položte na vrch kapra. Citron dodá masu svěží kyselou chuť.
 5. Předehřejte troubu na 180 stupňů Celsia.
 6. Pečte kapra v troubě po dobu přibližně 30 minut na každý kilogram váhy. Nezapomeňte průběžně zalévat kapra vlastní šťávou a máslem.
 7. Po uplynutí pečící doby vytáhněte kapra z trouby a nechte ho chvíli odpočinout, aby se šťáva v masa rozložila a maso bylo krásně šťavnaté.
 8. Podávejte kapra s vaší oblíbenou přílohou, například bramborovými knedlíky, vařenými bramborami nebo salátem.
Zobacz też:  Korpus na dort recept

Často kladené otázky:

Jak dlouho trvá příprava kapra v troubě?

Příprava kapra v troubě trvá přibližně 30 minut na každý kilogram váhy. Je důležité průběžně kontrolovat pečící dobu a nezapomínat kapra zalévat vlastní šťávou a máslem, aby zůstal šťavnatý.

Jaké přílohy se hodí k podávání kapra v troubě?

Kapra v troubě můžete podávat s různými přílohami. Nejčastěji se podává s bramborovými knedlíky, vařenými bramborami, šťouchanými bramborami nebo s různými druhy salátů.

Jaké koření se hodí k přípravě kapra v troubě?

Pro dochucení kapra v troubě se často používá sůl, pepř, česnek a čerstvé bylinky, například petrželka a tymián. Můžete však přidat i další oblíbená koření podle svého vkusu.

Je možné kapra připravit jinak než v troubě?

Ano, kapra můžete připravovat i jinými způsoby, například smaženého, na grilu nebo duseného. Každý způsob přípravy dodá kaprovi jinou chuť a strukturu masa.


Zobacz także:

Photo of author

Anzo Ceréski

Redaktor blogu Anzo ve svém volném čase rád poznává různé kultury prostřednictvím cestování. Fascinuje ho historie a rozmanitost světa, často navštěvuje muzea, kulturní festivaly a zkouší nové kuchyně. S nadšením dokumentuje svá dobrodružství a dělí se se čtenáři o inspirativní cestovatelské příběhy.

Napsat komentář