Recept na sekanou

Uvítáme vás u našeho vynikajícího receptu na sekanou. V této příručce vám představíme krok za krokem, jak připravit lahodné a chutné sekanou doma. Sekaná je tradiční české jídlo, které si oblíbíte nejen vy, ale i vaše rodina a přátelé. Sledujte nás a naučte se, jak vytvořit dokonalou sekanou plnou šťavnatosti a chuti.

Suroviny

Pro přípravu sekané budete potřebovat následující suroviny:

 • 500 g mletého masa (hovězí, vepřové nebo směs)
 • 1 cibule (jemně nasekaná)
 • 2 stroužky česneku (utřené)
 • 1 vejce
 • 1/2 šálku strouhanky
 • 2 lžičky hořčice
 • 2 lžičky worcesterské omáčky
 • Sůl a pepř dle chuti
 • 2 lžíce oleje nebo másla (na smažení)

Postup

Nyní se pustíme do přípravy sekané. Následujte tyto kroky:

 1. V misce smíchejte mleté maso, jemně nasekanou cibuli, utřený česnek, vejce, strouhanku, hořčici, worcesterskou omáčku, sůl a pepř. Všechny ingredience důkladně promíchejte, aby se spojily.
 2. Formujte z masa jednotné placičky, které budou mít přibližně stejnou velikost. Můžete si pomoci vlhkýma rukama, aby se vám maso nerozpadalo.
 3. Vezměte si pánev a rozehřejte na ní olej nebo máslo. Smažte placičky sekané z obou stran do zlatovařista. Mějte na paměti, že placičky by měly být uvnitř dobře propečené, ale ne vysušené.
 4. Pokud máte dostatek masa, můžete placičky sekané péct v předem vyhřáté troubě na 180°C po dobu 20-25 minut.
 5. Hotovou sekanou můžete podávat s bramborovou kaší, vařenými bramborami nebo různými druhy zeleniny podle vašeho výběru.

Často kladené otázky

Jaké maso je nejlepší pro sekanou?

Nejlepší je použít směs hovězího a vepřového masa, která dodá sekané bohatou chuť a šťavnatost. Můžete však použít také pouze hovězí nebo vepřové maso podle svého gusta.

Zobacz też:  Recept na polévky

Můžu použít jiné koření?

Ano, můžete přidat další koření podle své preference. Například můžete přidat nasekanou petrželku, majoránku nebo oregano pro větší aromatickou chuť.

Jak dlouho sekanou smažit?

Placičky sekané smažte z obou stran do zlatovařista, což by mělo trvat přibližně 4-5 minut na každou stranu. Je důležité uvnitř masa důkladně propečené.

Jaké přílohy doporučujete k sekané?

Sekanou můžete podávat s bramborovou kaší, vařenými bramborami, rýží, knedlíky nebo s různými druhy zeleniny jako je fazolová směs nebo zelený hrášek.

Těšíme se, až si vyzkoušíte tento vynikající recept na sekanou. Doufáme, že vám bude chutnat!


Zobacz także:

Photo of author

Anzo Ceréski

Redaktor blogu Anzo ve svém volném čase rád poznává různé kultury prostřednictvím cestování. Fascinuje ho historie a rozmanitost světa, často navštěvuje muzea, kulturní festivaly a zkouší nové kuchyně. S nadšením dokumentuje svá dobrodružství a dělí se se čtenáři o inspirativní cestovatelské příběhy.

Napsat komentář