Tiramisu z mascarpone bez vajec

Tiramisu je lahodný italský dezert, který patří mezi oblíbené pochoutky po celém světě. Jedním z hlavních ingrediencí je mascarpone, italský sýr s krémovou konzistencí, který dodává dezertu bohatou chuť. Tiramisu se často připravuje s vajíčky, ale existuje také varianta bez vajec, která je vhodná pro ty, kteří preferují dezerty bez této suroviny nebo mají alergii na vejce.

Pokud toužíte po lahodném tiramisu z mascarpone bez vajec, máme pro vás skvělý recept. Sledujte nás a naučte se, jak připravit tento úžasný dezert, který potěší vaše chuťové buňky i vaše blízké.

Ingredience:

 • 250 g mascarpone
 • 200 ml smetana ke šlehání
 • 100 g cukr
 • 1 balení savoiardi (ladyfingers)
 • 200 ml silná káva (vychlazená)
 • kakao na posypání

Postup:

 1. V misce smíchejte mascarpone, smetanu ke šlehání a cukr. Šlehejte elektrickým mixérem, dokud nezískáte hladký krém.
 2. Do jiné misky si připravte silnou kávu a nechte ji vychladnout.
 3. Ve vhodném nádobí si připravte vrstvu savoiardů. Ponořte je jednotlivě na chvíli do vychlazené kávy a pokládejte do nádoby. Kávu nechte savoiardy nasáknout, ale nedržte je v kávě příliš dlouho, aby nezměkly.
 4. Naneste polovinu připraveného mascarpone krému na vrstvu namočených savoiardů.
 5. Připravte další vrstvu savoiardů namočených v kávě a pokládejte je na mascarpone krém.
 6. Zakončete poslední vrstvou mascarpone krému, kterou rozetřete po vrchní vrstvě savoiardů.
 7. Dezert posypte kakaem a nechte ho odpočinout v lednici minimálně 4 hodiny, ideálně přes noc.

Časté otázky:

1. Lze tiramisu z mascarpone bez vajec skladovat?

Ano, můžete jej skladovat v lednici. Doporučujeme však sníst jej do 2-3 dnů od přípravy, aby si zachovalo svou svěžest a chuť.

Zobacz też:  Co upéct z tvarohu a zakysané smetany

2. Mohu použít jiné suroviny než savoiardy?

Savoiardy jsou tradiční surovinou pro tiramisu a dodávají mu charakteristickou texturu. Doporučujeme použít savoiardy, ale pokud nejsou k dispozici, můžete zkusit jiné suché sušenky s podobnou konzistencí.

3. Je možné nahradit mascarpone jiným sýrem?

Mascarpone je klíčovou složkou tiramisu a má jedinečnou chuť a konzistenci. Pokud nemáte mascarpone, není ideální jej nahrazovat jiným sýrem. Doporučujeme se držet původního receptu pro dosažení nejlepšího výsledku.

4. Mohu přidat do tiramisu ovoce nebo jiné ingredience?

Ano, můžete přidat ovoce, jako jsou jahody nebo borůvky, do vrstev tiramisu pro další chuťový zážitek. Můžete také posypat vrchní vrstvu kakaem a ozdobit ji čokoládovými stroužky nebo čerstvou mátou.

Sledujte tento recept a připravte si vynikající tiramisu z mascarpone bez vajec, které svým okouzlujícím chutím okouzlí vaše smysly i vaše blízké. Užijte si tento lahodný italský dezert a nechte se unášet jeho bohatými příchutěmi.


Zobacz także:

Photo of author

Anzo Ceréski

Redaktor blogu Anzo ve svém volném čase rád poznává různé kultury prostřednictvím cestování. Fascinuje ho historie a rozmanitost světa, často navštěvuje muzea, kulturní festivaly a zkouší nové kuchyně. S nadšením dokumentuje svá dobrodružství a dělí se se čtenáři o inspirativní cestovatelské příběhy.

Napsat komentář