Bramborové placky s kuřecím masem

Vítáme vás v našem článku zaměřeném na lahodné bramborové placky s kuřecím masem. Tato tradiční česká pokrmová kombinace je oblíbená mezi mnoha milovníky dobrého jídla. Chceme vám přinést podrobný průvodce, jak připravit tyto chutné placky s využitím čerstvých surovin a jednoduchých kuchařských postupů. Připravte se na chuťový zážitek plný křupavých placků a šťavnatého kuřecího masa.

Příprava bramborových placků

Bramborové placky jsou hlavním prvkem tohoto pokrmu. Začneme tím, že očistíme brambory a nastrouháme je na jemném struhadle. Poté brambory vymačkáme a zbavíme přebytečné šťávy. Do vymačkaných brambor přidáme vejce, jemně nakrájenou cibuli, strouhanku, sůl, pepř a libovolné bylinky podle chuti. Všechny ingredience důkladně promícháme, abychom získali konzistenci vhodnou pro tvarování placků.

Teď je čas na formování placků. Vezměte si menší množství bramborové směsi a vytvarujte placičku. Opakujte tento postup, dokud nevytvoříte všechny placky. Poté placky opatrně opečte na rozpálené pánvi s trochou oleje. Nechte je restovat, dokud nezískají zlatavou barvu a nezestonkou.

Příprava kuřecího masa

Kuřecí maso představuje výtečný doplněk k bramborovým plackám. Můžete použít kousky kuřecího prsa nebo stehna. Maso nakrájejte na menší kousky a orestujte na pánvi s trochou oleje. Přidejte do něj koření dle vaší chuti, jako je paprika, česnek, sůl a pepř. Směs připravte a nechte kuřecí maso restovat, dokud nezíská křupavou a zlatou kůrčičku.

Servírování a doplňky

Hotové bramborové placky i kuřecí maso ještě necháme okapat na papírovém ubrousku, abychom odstranili přebytečný olej. Poté můžeme pokrm servírovat na talíři. Placky můžete podávat s různými omáčkami, jako je kyselá smetana, kečup nebo tatarská omáčka. Kombinace chutí bramborových placků a křupavého kuřecího masa vytváří neodolatelný pokrm, který potěší každého gurmána.

Zobacz też:  Rýže s kuřecím masem a omáčkou

Jak dlouho trvá příprava bramborových placků s kuřecím masem?

Čas přípravy bramborových placků závisí na množství surovin a vaší zkušenosti. Obecně by se příprava měla pohybovat kolem 30 až 45 minut.

Mohu použít jiné druhy masa?

Ano, pokud nejste fanouškem kuřecího masa, můžete experimentovat s jinými druhy masa, jako je vepřové nebo hovězí. Každé maso přidá do pokrmu svůj vlastní charakter a chuť.

Jaké další přílohy se hodí k bramborovým plackám s kuřecím masem?

Kromě omáček můžete k tomuto pokrmu servírovat také zeleninový salát, syrovou zeleninu nebo okurky. Tyto přílohy přidají svěžest a vyváží bohatou chuť bramborových placků a masa.

Jde tento pokrm připravit veganským způsobem?

Ano, je možné připravit veganskou verzi bramborových placků s kuřecím masem. Brambory a koření zůstanou stejné, pouze kuřecí maso nahradíte rostlinnou alternativou, jako je například tofu nebo seitan.

Jak mohu získat křupavost bramborových placků?

Aby byly placky křupavé, je důležité, abyste dobře vymáčkli brambory a nechali je pořádně odkapat. Dále je také nutné, aby olej na pánvi byl dostatečně rozpálený před přidáním placků. To pomůže vytvořit křupavou vnější stranu placky.


Zobacz także:

Photo of author

Anzo Ceréski

Redaktor blogu Anzo ve svém volném čase rád poznává různé kultury prostřednictvím cestování. Fascinuje ho historie a rozmanitost světa, často navštěvuje muzea, kulturní festivaly a zkouší nové kuchyně. S nadšením dokumentuje svá dobrodružství a dělí se se čtenáři o inspirativní cestovatelské příběhy.

Napsat komentář