Recept na beránka

Vítáme vás u našeho vynikajícího receptu na beránka! Pokud se chystáte na oslavu Velikonoc nebo jinou příležitost, na které byste rádi připravili tradiční beránka, jste na správném místě. V tomto článku vám ukážeme krok za krokem, jak připravit lahodného a krásně vypadajícího beránka, který ohromí vaše hosty.

Příprava těsta

Prvním krokem při přípravě beránka je příprava těsta. Budete potřebovat následující ingredience:

  • 500 g mouky
  • 100 g cukru
  • 200 ml mléka
  • 100 g másla
  • 2 vejce
  • 1 prášek do pečiva
  • špetka soli
  • vanilkový extrakt

Do mísy prosijte mouku a přidejte cukr, prášek do pečiva a špetku soli. V jiné nádobě rozmíchejte vejce, mléko, rozpuštěné máslo a vanilkový extrakt. Smíchejte obě směsi dohromady a hněťte těsto, dokud nedosáhnete hladké a elastické konzistence. Nechte těsto odpočinout asi hodinu, aby vyrostlo.

Tvarování beránka

Po vykynutí těsta ho rozdělte na dvě části. Z jedné části vytvarujte oválný tvar, který bude sloužit jako tělo beránka. Z druhé části udělejte menší kuličku, která bude hlavou. Přidejte k tělu dvě tenké válečky na nohy a jeden na ocas. Umístěte hlavu na vrchol těla a pomocí nože udělejte malé řezy na místě očí a tlamy.

Pecení a zdobení

Předehřejte troubu na 180 °C. Položte beránka na plech vyložený pečícím papírem a dejte ho péct do zlatova, což by mělo trvat asi 20-25 minut. Po upečení nechte beránka vychladnout na mřížce. Poté můžete začít s jeho zdobením. Použijte cukrovou polevu různých barev a ozdobte beránka podle své fantazie. Můžete přidat třpytivý cukr, očka z čokolády nebo barvitelné polevy. Buďte kreativní!

Zobacz też:  Recept na kapra v troubě

Časté dotazy

1. Jak dlouho trvá příprava beránka?

Celkový čas potřebný na přípravu a pečení beránka je přibližně 2 hodiny. Tento čas zahrnuje přípravu těsta, vykynutí, tvarování, pečení a zdobení.

2. Jak dlouho vydrží beránek čerstvý?

Čerstvý beránek by měl vydržet alespoň 2-3 dny. Uchovávejte ho v chladném a suchém prostředí, ideálně zakrytým potravinovou fólií nebo v uzavřené nádobě.

3. Lze recept na beránka upravit pro alergiky?

Ano, recept na beránka lze upravit pro alergiky. Pokud máte alergii na lepek, můžete použít bezlepkovou mouku nebo jiné vhodné náhražky. Pokud jste alergičtí na mléčné výrobky, můžete použít rostlinné mléko a rostlinné máslo.

Doufáme, že tento recept na beránka vám pomůže připravit vynikající sladkou lahůdku, která potěší nejen vaše chuťové pohárky, ale také oko. Přejeme vám mnoho zábavy při pečení a příjemné oslavy!


Zobacz także:

Photo of author

Anzo Ceréski

Redaktor blogu Anzo ve svém volném čase rád poznává různé kultury prostřednictvím cestování. Fascinuje ho historie a rozmanitost světa, často navštěvuje muzea, kulturní festivaly a zkouší nové kuchyně. S nadšením dokumentuje svá dobrodružství a dělí se se čtenáři o inspirativní cestovatelské příběhy.

Napsat komentář