Obrácený jablečný koláč na plech

Vítejte ve vysoce kvalitním článku, který vám představí náš úžasný recept na obrácený jablečný koláč na plech. Jsme tu, abychom vás provedli krok za krokem procesem přípravy tohoto vynikajícího dezertu. Pokud hledáte originální a chutný koláč, který ohromí vaše hosty, jste na správném místě.

Ingredience

Před tím než se pustíme do přípravy, podívejme se na seznam ingrediencí, které budete potřebovat:

Množství Ingredience
4 ks Jablka (oloupaná a nakrájená na plátky)
200 g Hladká mouka
150 g Cukr
150 g Máslo (rozpuštěné)
3 ks Vejce
150 ml Mléko
1 lžička Kypřící prášek
1 lžička Vanilkový extrakt
1 špetka Sůl
100 g Karamelový sirup

Postup

Před samotnou přípravou si předehřejte troubu na 180 stupňů Celsia a připravte si plech o velikosti 23×33 cm, který vymažte máslem nebo vyložte pečicím papírem.

  1. V misce smíchejte hladkou mouku, cukr, kypřící prášek a špetku soli.
  2. Do suchých ingrediencí přidejte rozpuštěné máslo, vejce, mléko a vanilkový extrakt. Směs důkladně promíchejte, dokud nezískáte hladké těsto bez hrudek.
  3. Na připravený plech rozprostřete karamelový sirup.
  4. Přidejte nakrájená jablka a rovnoměrně je rozložte po celém plechu.
  5. Těsto nalijte přes jablka a zajistěte, aby byla vrstva těsta rovnoměrně rozprostřena.
  6. Plech vložte do předehřáté trouby a pečte přibližně 35-40 minut, nebo dokud koláč nezměkne a nezíská zlatavou barvu.
  7. Vyndejte koláč z trouby a nechte ho vychladnout. Poté ho opatrně překlopte na servírovací talíř, aby se karamelová vrstva ocitla nahoře.
  8. Váš lahodný obrácený jablečný koláč na plech je připraven k podávání. Můžete ho ozdobit šlehačkou nebo posypat skořicí podle svého vkusu.
Zobacz też:  Jak poznat alergii na laktózu

Často kladené otázky

Jak dlouho vydrží obrácený jablečný koláč na plech?

Pokud správně uložíte obrácený jablečný koláč na plech v chladničce, může vydržet až 3-4 dny. Ujistěte se, že je uložen v dobře uzavřené nádobě, aby nedošlo k přenesení zápachů.

Můžu použít jiné ovoce než jablka?

Ano, můžete experimentovat s různými druhy ovoce. Obrácený koláč se velmi dobře hodí s hruškami, broskvemi nebo švestkami. Záleží jen na vašem osobním vkusu a preferencích.

Dá se obrácený jablečný koláč na plech zmrazit?

Ano, můžete obrácený jablečný koláč na plech zmrazit. Doporučujeme ho před zmrazením zabalit do fólie nebo do mrazicího sáčku. Při rozmrazování nechte koláč postupně povolit v chladničce nebo ho lehce zahřejte v troubě.

Doufáme, že vás náš recept na obrácený jablečný koláč na plech nadchl a že si ho vychutnáte. Buďte kreativní a přizpůsobte ho svým představám. Bon appétit!


Zobacz także:

Photo of author

Anzo Ceréski

Redaktor blogu Anzo ve svém volném čase rád poznává různé kultury prostřednictvím cestování. Fascinuje ho historie a rozmanitost světa, často navštěvuje muzea, kulturní festivaly a zkouší nové kuchyně. S nadšením dokumentuje svá dobrodružství a dělí se se čtenáři o inspirativní cestovatelské příběhy.

Napsat komentář