Fíková marmeláda z čerstvých fíků

Fíková marmeláda z čerstvých fíků je lahodným dezertem, který vám přinese okamžiky sladkého potěšení. Tato lahodná marmeláda je vyrobena z čerstvých fíků, které jsou bohaté na přírodní sladkost a chuť. S námi se naučíte, jak jednoduše a rychle připravit vlastní fíkovou marmeládu, která vás nadchne svou jemností a výraznou chutí.

Příprava a suroviny

Příprava fíkové marmelády z čerstvých fíků je snadná a nevyžaduje složité ingredience. Zde jsou suroviny, které budete potřebovat:

Množství Surovina
1 kg čerstvé fíky
500 g cukr
1 citron šťáva z citronu

Ujistěte se, že fíky jsou zralé, ale ne příliš měkké. Čerstvá, pevná a šťavnatá fíka jsou pro marmeládu ideální. Nyní se přesuneme k postupu přípravy této chutné pochoutky.

Postup

1. Nejprve si připravte fíky. Opláchněte je pod tekoucí vodou a odstraňte jim stopečky. Nakrájejte fíky na menší kousky, abyste dosáhli lepší konzistence marmelády.

2. Do hrnce dejte nakrájené fíky a přidejte cukr. Zamíchejte, aby se cukr rovnoměrně rozložil mezi fíky.

3. Na středním ohni vařte fíky s cukrem, přidávejte šťávu z citronu a občas promíchejte, aby se ingredience dobře spojily. Vařte asi 30-40 minut, dokud fíky nezměknou a nevytvoří se hustá konzistence.

4. Mezitím si připravte sklenice na marmeládu. Umyjte je důkladně horkou vodou a nechte je vychladnout.

5. Když je marmeláda hotová, přelijte ji do připravených sklenic. Ujistěte se, že sklenice jsou dobře uzavřené, aby se marmeláda udržela čerstvá.

Často kladené otázky

Jak dlouho vydrží fíková marmeláda?

Fíková marmeláda vydrží v uzavřených sklenicích až 1 rok. Doporučuje se skladovat ji na chladném a tmavém místě.

Zobacz też:  Nejpálivější chilli paprička na světě

Jak mohu využít fíkovou marmeládu?

Fíkovou marmeládu můžete použít jako náplň do dortů, na pečivo, do palačinek nebo jako sladkou přílohu k různým sýrům. Je to skvělá pochoutka na snídani nebo svačinu.

Lze fíkovou marmeládu připravit i bez cukru?

Ano, fíkovou marmeládu lze připravit i bez cukru. Můžete použít přírodní sladidla jako med nebo stévii.

S nadcházející fíkovou marmeládou z čerstvých fíků si můžete vychutnat chvíle sladkého potěšení. Je to skvělý způsob, jak využít sezónní ovoce a vytvořit lahodný dezert. Vyzkoušejte tuto jednoduchou a chutnou recepturu a užijte si výbornou fíkovou marmeládu s jedinečnou vůní a chutí.


Zobacz także:

Photo of author

Anzo Ceréski

Redaktor blogu Anzo ve svém volném čase rád poznává různé kultury prostřednictvím cestování. Fascinuje ho historie a rozmanitost světa, často navštěvuje muzea, kulturní festivaly a zkouší nové kuchyně. S nadšením dokumentuje svá dobrodružství a dělí se se čtenáři o inspirativní cestovatelské příběhy.

Napsat komentář