Pizza šneky z kynutého těsta

Pizza šneky z kynutého těsta jsou chutnou alternativou k tradiční pizze. Tyto malé kousky těsta plné lahodného nádivky jsou oblíbené u dětí i dospělých. V tomto článku se podíváme na to, jak připravit tyto skvělé pizza šneky z kynutého těsta a jaké jsou nejlepší nápady na nádivky. Bude to vaše nová oblíbená pochoutka!

Příprava těsta

Než začnete s přípravou pizza šneků, musíte si nejprve připravit kynuté těsto. Tady je jednoduchý recept:

Ingredience pro těsto: Množství:
Hladká mouka 500 g
Sušené droždí 1 balíček
Cukr 1 lžička
Sůl 1 lžička
Olivový olej 2 lžíce
Teplá voda 300 ml

Do mísy smíchejte mouku, droždí, cukr a sůl. Přidejte olivový olej a teplou vodu. Vše důkladně promíchejte, dokud nedostanete hladké těsto. Přikryjte ho utěrkou a nechte vykynout asi hodinu, dokud se zdvojnásobí objem.

Příprava nádivky

Zatímco se těsto kyně, můžete připravit nádivku pro vaše pizza šneky. Zde je několik nápadů:

  • Salám a sýr: Nakrájený salám a strouhaný sýr jsou tradičními ingrediencemi pro pizza šneky. Můžete použít jakýkoli salám, který máte rádi, a oblíbený druh sýra.
  • Veggie: Pokud jste vegetarián nebo máte rádi zeleninu, můžete použít nádivku z nakrájených paprik, rajčat, oliv a cibule. Přidejte také nějaký sýr pro chuť.
  • Šunka a ananas: Klasická kombinace šunky a ananasu je oblíbenou volbou pro milovníky sladko-kyselé chuti. Vyzkoušejte ji ve vašich pizza šnech.

Nádivku připravte tak, že pokrájíte ingredience na malé kousky, které se budou dobře válet ve šnečcích.

Sestavení a pečení

Až bude těsto dobře vykynuté, připravte si válec a vyvalte ho na pomoučené pracovní ploše na tenký plát. Nádivku rovnoměrně rozložte po celé ploše těsta. Poté začněte těsto od jednoho konce opatrně zavinovat do šnečků. Když máte hotové pizza šneky, přenesete je na plech vyložený pečicím papírem.

Zobacz też:  Lucie noci upije, ale dne nepřidá

Pizza šneky pečte v předehřáté troubě na 180 stupňů Celsia asi 15-20 minut, dokud nejsou zlatě hnědé. Poté je vyjměte z trouby a nechte je chvíli vychladnout.

Jaké je nejlepší kynuté těsto pro pizza šneky?

Nejlepší kynuté těsto pro pizza šneky je takové, které je hezky vláčné a nadýchané. Doporučuje se použít klasické kynuté těsto s droždím, které bude těstovinám dodávat vzdušnost a chuť.

Můžu použít hotové těsto z obchodu?

Ano, můžete použít hotové těsto z obchodu, pokud nemáte čas na přípravu domácího těsta. Hotová těsta jsou k dispozici v mnoha obchodech a mohou usnadnit přípravu pizza šneků.

Jak dlouho mohu pizza šneky skladovat?

Pizza šneky můžete skladovat v chladničce ve vzduchotěsné nádobě až 2-3 dny. Pokud si přejete prodloužit jejich trvanlivost, můžete je zamrazit a skladovat až 2 měsíce.

Jaké další ingredience mohu přidat do nádivky?

Můžete přidat další oblíbené ingredience do nádivky podle svého vkusu. Například rajčatový protlak, bazalku, pepřoni, špenát nebo kukuřici jsou skvělými doplňky pro vaše pizza šneky.


Zobacz także:

Photo of author

Anzo Ceréski

Redaktor blogu Anzo ve svém volném čase rád poznává různé kultury prostřednictvím cestování. Fascinuje ho historie a rozmanitost světa, často navštěvuje muzea, kulturní festivaly a zkouší nové kuchyně. S nadšením dokumentuje svá dobrodružství a dělí se se čtenáři o inspirativní cestovatelské příběhy.

Napsat komentář