Jablečný crumble s ovesnými vločkami

Jablečný crumble s ovesnými vločkami je vynikající dezert, který si získal srdce mnoha milovníků sladkých dobrot. Tato lahodná kombinace jablek, skořice, ovesných vloček a křupavého drobenkového zákysu je ideální pro zimní večery, kdy se chcete zahřát a dopřát si něco sladkého. V tomto článku vám představíme neodolatelný recept na jablečný crumble s ovesnými vločkami a poskytneme vám užitečné tipy a triky, jak ho připravit perfektně.

Příprava jablečného crumblu s ovesnými vločkami

Příprava jablečného crumblu s ovesnými vločkami je snadná a zvládne ji každý i bez předchozího zkušenosti v kuchyni. Základem tohoto dezertu jsou čerstvé jableky, které se nakrájí na tenké plátky a smíchají se s cukrem, skořicí a citronovou šťávou. Tato směs se pak přenese do pekáčku a posype se lahodnou ovesnou drobenkou. Při pečení se vytvoří křupavá a zlatavá vrstva, která je naprosto neodolatelná.

Ingredience:

 • 4-5 středně velkých jablek
 • 2 lžíce cukru
 • 1 lžička skořice
 • 2 lžíce citronové šťávy
 • 100 g ovesných vloček
 • 80 g mouky
 • 80 g studeného másla (nakrájeného na kostky)
 • 2 lžíce hnědého cukru

Postup:

 1. Nejprve předehřejte troubu na 180°C.
 2. Jableka oloupejte, zbavte jablečných jadérek a nakrájejte je na tenké plátky.
 3. V míse smíchejte nakrájená jablka, cukr, skořici a citronovou šťávu.
 4. Přeneste směs do pekáčku a rovnoměrně rozložte.
 5. V jiné misce smíchejte ovesné vločky, mouku, studené nakrájené máslo a hnědý cukr. Pracujte s rukama, dokud nedosáhnete konzistence drobenky.
 6. Drobenku rovnoměrně posypte na vrchol jablky v pekáčku.
 7. Pekáček vložte do předehřáté trouby a pečte přibližně 30 minut, nebo dokud se vrchní část nezbarví do zlatova a jablka nezměknou.
 8. Vyjměte jablečný crumble z trouby a nechte jej lehce vychladnout.
 9. Podávejte ještě teplý s kopečkem vanilkové zmrzliny nebo šlehačkou.
Zobacz też:  Alergie na lepek: Projevy na kůži

Často kladené otázky (FAQ)

1. Jaké jablka jsou nejlepší pro jablečný crumble?

Pro jablečný crumble jsou ideální kyselé a pevné odrůdy jablek, jako například Golden Delicious, Granny Smith nebo Boskoop. Tyto odrůdy se během pečení nerozpadnou a poskytnou dezertu bohatou chuť.

2. Lze jablečný crumble připravit i bez ovesných vloček?

Ano, pokud nejste fanouškem ovesných vloček, můžete je vynechat. Drobenka bude stále křupavá, ale bude mít jemnější konzistenci. Místo ovesných vloček můžete přidat více mouky nebo strouhaného kokosu.

3. Mohu použít moučkový cukr místo hnědého cukru?

Ano, pokud nemáte hnědý cukr, můžete ho nahradit moučkovým cukrem. Výsledný crumble bude mít mírně odlišnou chuť, ale stále bude chutný.

Užijte si tento fantastický jablečný crumble s ovesnými vločkami a překvapte svou rodinu či přátele výjimečnou pochoutkou. S tímto receptem se stanete nepřekonatelným šéfkuchařem a vaše dezerty budou závidět všichni. Bon appétit!


Zobacz także:

Photo of author

Anzo Ceréski

Redaktor blogu Anzo ve svém volném čase rád poznává různé kultury prostřednictvím cestování. Fascinuje ho historie a rozmanitost světa, často navštěvuje muzea, kulturní festivaly a zkouší nové kuchyně. S nadšením dokumentuje svá dobrodružství a dělí se se čtenáři o inspirativní cestovatelské příběhy.

Napsat komentář