Recept na brownies

Chystáme se představit vám úžasný recept na brownies, který vás okouzlí svou šťavnatostí a dokonalou sladkostí. Brownies jsou klasickým dezertem z Ameriky a jejich příprava je snadná. Následující recept vám ukáže, jak si připravit dokonalé brownies, které rozhodně stojí za vyzkoušení.

Ingredience

  • 200 g čokolády
  • 150 g másla
  • 200 g cukru
  • 3 vejce
  • 120 g hladké mouky
  • 1 lžička vanilkového extraktu
  • špetka soli

Postup

1. Předehřejte si troubu na 180 °C a připravte si plech o velikosti 20×20 cm. Plech vymažte máslem nebo použijte pečicí papír, aby se brownies lépe vyndávaly.

2. Rozpusťte čokoládu a máslo ve vodní lázni nebo v mikrovlnné troubě. Mějte na paměti, že byste měli čokoládu rozpouštět postupně a míchat ji, aby nedošlo k přepálení.

3. V míse smíchejte cukr, vejce, vanilkový extrakt a špetku soli. Poté přidejte rozpuštěnou čokoládu s máslem a důkladně promíchejte.

4. Nakonec přidáme hladkou mouku a opět promícháme, dokud nedostaneme hladkou a homogenní směs bez hrudek.

5. Směs přeneste do připraveného plechu a rovnoměrně ji rozetřete po celé ploše.

6. Pečte brownies ve vyhřáté troubě asi 25–30 minut, dokud není vrchní část pečená a střed stále lehce vlhký. Doba pečení se může lišit v závislosti na typu trouby, proto je dobré pravidelně kontrolovat.

7. Po upečení nechte brownies vychladnout v plechu a poté je nakrájejte na čtverečky.

Doporučení

Pokud si přejete ještě vylepšit chuť brownies, můžete přidat do těsta ořechy, kousky čokolády nebo sušené ovoce. Můžete také ozdobit vrchní část polevou z čokolády nebo posypat kakaem.

Zobacz też:  Recept na měkké perníčky

Často kladené otázky

1. Jaké je nejlepší čokoládové složení pro brownies?

Pro perfektní brownies doporučujeme použít kvalitní hořkou čokoládu s obsahem kakaa minimálně 70%. To dodá dezertu intenzivní čokoládovou chuť.

2. Jaké je tajemství dokonalé struktury brownies?

Tajemstvím je správná doba pečení. Brownies by měly být pečené zvenku a střed by měl zůstat lehce vlhký. Tak získáte dokonalou strukturu – vněkřupavou a uvnitř šťavnatou.

3. Jak dlouho mohu uchovávat brownies?

Pokud je uskladníte v hermeticky uzavřené nádobě, mohou vydržet až týden. Doporučujeme je skladovat v chladničce, pokud očekáváte, že je budete jíst déle než 2-3 dny.

4. Lze brownies upéct bez lepku?

Ano, lze. Místo běžné hladké mouky použijte směs bezlepkové mouky nebo například mandlovou mouku. Výsledek bude stále skvělý.

Tak to byl náš úžasný recept na brownies. Doufáme, že si ho vyzkoušíte a užijete si tu sladkou chuť. Bon appétit!


Zobacz także:

Photo of author

Anzo Ceréski

Redaktor blogu Anzo ve svém volném čase rád poznává různé kultury prostřednictvím cestování. Fascinuje ho historie a rozmanitost světa, často navštěvuje muzea, kulturní festivaly a zkouší nové kuchyně. S nadšením dokumentuje svá dobrodružství a dělí se se čtenáři o inspirativní cestovatelské příběhy.

Napsat komentář