Recept na muffiny

Chcete vytvořit lahodné muffiny, které vás okouzlí svou chutí a vůní? Přinášíme vám skvělý recept na muffiny, který vám pomůže připravit ty nejchutnější a nejjemnější muffiny, které si můžete představit. Během několika jednoduchých kroků získáte vynikající pečivo, které zaujme každého. Nechte se inspirovat a pusťte se do pečení těchto dokonalých muffinů.

Ingredience

  • 2 šálky hladké mouky
  • 1/2 šálku cukru
  • 2 lžičky prášku do pečiva
  • 1/2 lžičky soli
  • 1/2 šálku másla (rozpuštěného)
  • 3/4 šálku mléka
  • 2 vejce
  • 1 lžička vanilkového extraktu
  • Plnka podle vašeho výběru (čokoládové kousky, ovoce, ořechy)

Postup

Začněte předehřátím trouby na 180 stupňů Celsia a připravte si muffinové formy nebo plech a vyložte je papírovými košíčky.

V míse smíchejte mouku, cukr, prášek do pečiva a sůl. V jiné misce smíchejte rozpuštěné máslo, mléko, vejce a vanilkový extrakt. Poté přidejte tekuté ingredience do suchých a promíchejte, dokud nedostanete hladké těsto. Následně přidejte do těsta plnku podle svého výběru (čokoládové kousky, ovoce, ořechy) a opatrně promíchejte.

Rozdělte těsto do připravených muffinových forem, vyplňte je asi z dvou třetin. Dejte muffiny do vyhřáté trouby a pečte přibližně 20 minut nebo dokud nejsou zlatavě hnědé a propečené. Pro ověření hotovosti můžete provést test špejlí – vložte špejli do muffinu a pokud vyjde suchá, jsou muffiny hotové.

Vyjměte muffiny z trouby a nechte je chvíli vychladnout. Poté je můžete podávat a vychutnávat si jejich výtečnou chuť.

Často kladené otázky

Jaké plnky můžu použít do muffinů?

Můžete využít různé plnky podle vašeho výběru. Oblíbené jsou například čokoládové kousky, ovoce (jahody, maliny, borůvky) nebo ořechy. Kombinujte podle své chuti a fantazie.

Zobacz też:  Recept na vánoční cukroví

Jak dlouho muffiny vydrží čerstvé?

Pokud jsou správně uložené, mohou muffiny vydržet čerstvé 2-3 dny. Doporučujeme je uchovávat v hermeticky uzavřené nádobě na chladném místě.

Dá se těsto připravit předem a upéct až později?

Ano, těsto můžete připravit předem a nechat ho v lednici uložené až do přípravy. Před pečením ho nechte chvíli zahřát na pokojovou teplotu a poté upéct podle pokynů.

Lze muffiny zmrazit?

Ano, muffiny se dají zmrazit. Nejlépe je nejdříve zabalte do plastové fólie a poté uložte do mrazničky. Před konzumací nechte muffiny rozmrazit a poté je můžete ohřát v troubě nebo mikrovlnné troubě.


Zobacz także:

Photo of author

Anzo Ceréski

Redaktor blogu Anzo ve svém volném čase rád poznává různé kultury prostřednictvím cestování. Fascinuje ho historie a rozmanitost světa, často navštěvuje muzea, kulturní festivaly a zkouší nové kuchyně. S nadšením dokumentuje svá dobrodružství a dělí se se čtenáři o inspirativní cestovatelské příběhy.

Napsat komentář