Thajská polévka s kokosovým mlékem

Thajská polévka s kokosovým mlékem je lahodná a aromatická pokrm z tradiční thajské kuchyně. Tato exotická polévka nabízí bohatou kombinaci chutí a přináší do jídelníčku exotickou atmosféru. Je to skvělá volba pro milovníky kořeněných a pikantních jídel, která si rádi dopřávají nezapomenutelné gastronomické zážitky.

Thajská kuchyně je proslulá svými rozmanitými ingrediencemi a kombinací koření, které přidávají do jídel hlubokou chuťovou rozměrnost. Kokosové mléko je základem této polévky a přináší do ní jemnou sladkou chuť a krémovou konzistenci. Společně s dalšími ingrediencemi, jako je citronová tráva, zázvor, limetka, koriandr a červená kari pasta, tvoří tato polévka nezapomenutelný harmonický celek.

Příprava thajské polévky s kokosovým mlékem

Příprava thajské polévky s kokosovým mlékem je relativně jednoduchá a nevyžaduje mnoho času. Zde je základní postup:

 1. V hrnci zahřejte trochu oleje a přidejte nakrájenou cibuli, zázvor a česnek. Smažte, dokud se cibule nezměkne a nezezlátne.
 2. Přidejte červenou kari pastu a promíchejte s cibulí a zázvorem. Vařte asi minutu, dokud se aroma kari pasty neuvolní.
 3. Přidejte kokosové mléko, vývar, citronovou trávu a limetkovou šťávu. Vařte a příležitostně míchejte asi 10 minut.
 4. Přidejte nakrájené zeleniny, jako jsou papriky, mrkev, cuketa a houby. Vařte, dokud se zelenina nezměkne, ale zůstane stále křupavá.
 5. Přidejte syrové krevety, kuřecí maso nebo tofu a vařte, dokud se nedojdou.
 6. Přidejte koriandr a dochuťte solí a pepřem podle chuti.
 7. Polévku podávejte horkou a můžete ji ozdobit plátky limetky, koriandrem a nastrouhaným kokosem.

Variace a tipy

Thajská polévka s kokosovým mlékem je skvělá i s různými přídavky a variacemi. Zde je několik tipů, jak můžete tuto polévku upravit podle svých preferencí:

 • Přidání rybí omáčky nebo sójové omáčky může zvýraznit chuť polévky.
 • Přidejte zeleninu podle svého výběru, jako jsou bambusové výhonky, houby nebo zelené fazolky.
 • Pro pikantnější verzi přidejte více červené kari pasty nebo červených papriček.
 • Pokud preferujete vegetariánskou verzi, můžete maso nahradit tofu nebo přidat více zeleniny.
Zobacz też:  Krevetová polévka s kokosovým mlékem

Časté otázky

Jaké další ingredience mohu přidat do thajské polévky s kokosovým mlékem?

Kromě základních ingrediencí můžete do polévky přidat garnáty, ryby, špenát nebo jarní cibulku. To přidá další vrstvu chutí a textury.

Jak dlouho trvá vaření thajské polévky s kokosovým mlékem?

Vaření polévky obvykle trvá přibližně 20 až 30 minut. Je důležité sledovat, aby se zelenina nevařila příliš dlouho a zůstala křupavá.

Jakou koření bych měl použít pro autentickou thajskou chuť?

Koření, která jsou typická pro thajskou kuchyni, jsou červená kari pasta, citronová tráva, zázvor, koriandr a limetka. Použití těchto ingrediencí vám pomůže dosáhnout autentické thajské chuti.

Snad vás tento recept inspiroval k přípravě vlastní lahodné thajské polévky s kokosovým mlékem. Nechte se unést exotickými chutěmi a připravte si výjimečnou gastronomickou lahůdku. Bon appétit!


Zobacz także:

Photo of author

Anzo Ceréski

Redaktor blogu Anzo ve svém volném čase rád poznává různé kultury prostřednictvím cestování. Fascinuje ho historie a rozmanitost světa, často navštěvuje muzea, kulturní festivaly a zkouší nové kuchyně. S nadšením dokumentuje svá dobrodružství a dělí se se čtenáři o inspirativní cestovatelské příběhy.

Napsat komentář