Polévka z červené čočky s kokosovým mlékem

Polévka z červené čočky s kokosovým mlékem je lahodným pokrmem, který nabízí výbornou kombinaci chuti a výživy. Tato polévka je oblíbená pro svou bohatou chuť, vyvážené složení živin a jednoduchou přípravu. V našem článku se podrobněji podíváme na přípravu této skvělé polévky a poskytneme vám tipy a triky, jak ji připravit tak, aby byla opravdu vynikající.

Příprava polévky z červené čočky s kokosovým mlékem

Pokud se rozhodnete vyzkoušet připravit polévku z červené čočky s kokosovým mlékem, můžete se těšit na jednoduchý a rychlý proces. Zde je základní postup:

 1. Nejprve si připravte všechny potřebné suroviny. Budete potřebovat červenou čočku, cibuli, česnek, koření (například kari, kurkumu, koriandr), zeleninový vývar, kokosové mléko, olivový olej, sůl a pepř.
 2. V hrnci si rozpálíme olivový olej a osmahneme na něm cibuli a česnek, dokud nezezlátnou.
 3. Přidáme červenou čočku a koření podle chuti. Promícháme a necháme chvíli dusit, aby se koření uvolnilo.
 4. Poté přidáme zeleninový vývar a necháme polévku vařit, dokud se čočka nezměkne. To by mělo trvat přibližně 15-20 minut.
 5. Nakonec přidáme kokosové mléko a necháme vařit ještě několik minut, dokud se všechny chutě spojí.
 6. Polévku můžete dochutit solí a pepřem podle svého gusta.
 7. Servírujte polévku teplou a ozdobte ji nasekanou čerstvou zeleninou nebo bylinkami podle vašeho výběru.

Tipy a triky

Aby byla vaše polévka z červené čočky s kokosovým mlékem opravdu vynikající, zde jsou některé tipy a triky, které vám mohou pomoci:

 • Přidání zeleniny: Můžete do polévky přidat různou zeleninu, jako jsou mrkev, paprika nebo rajčata, abyste zvýšili její výživovou hodnotu a přidali různorodost chuti.
 • Koření podle chuti: Experimentujte s různými druhy koření a přizpůsobte je svému vkusu. Například můžete přidat více kari pro ostrou chuť nebo kurkumu pro zlatavý odstín.
 • Použití suché čočky: Pokud nemáte čas nebo možnost použít červenou čočku, můžete si zakoupit suchou čočku a předem ji namočit a uvařit podle návodu na obalu.
 • Varianty polévky: Můžete přidat do polévky další ingredience, jako je nastrouhaný zázvor nebo kokosový olej, pro ještě výraznější chuť.
Zobacz też:  Thajská polévka s kokosovým mlékem

Často kladené otázky

1. Jaké jsou výhody červené čočky?

Červená čočka je skvělým zdrojem vlákniny, bílkovin a železa. Obsahuje také vitamíny a minerály, jako je vitamín C, vitamín K, draslík a hořčík.

2. Je polévka z červené čočky s kokosovým mlékem vhodná pro vegetariány a vegany?

Ano, polévka z červené čočky s kokosovým mlékem je vhodná pro vegetariány a vegany, protože neobsahuje žádné maso ani živočišné produkty.

3. Lze polévku z červené čočky s kokosovým mlékem připravit bezlepkovou?

Ano, polévku z červené čočky s kokosovým mlékem lze připravit bezlepkovou, pokud použijete bezlepkové koření a zkontrolujete, zda žádné suroviny neobsahují lepek.

4. Jak dlouho můžeme skladovat polévku z červené čočky s kokosovým mlékem?

Pokud máte přebytky polévky, můžete ji skladovat v chladničce v hermeticky uzavřené nádobě po dobu 3-4 dnů. Nezapomeňte ji zahřát před podáváním.

Takže neváhejte a vyzkoušejte si sami připravit vynikající polévku z červené čočky s kokosovým mlékem. Tento jednoduchý a chutný recept si získal srdce mnoha lidí a jistě si najde cestu i do vašeho jídelníčku. Bon appétit!


Zobacz także:

Photo of author

Anzo Ceréski

Redaktor blogu Anzo ve svém volném čase rád poznává různé kultury prostřednictvím cestování. Fascinuje ho historie a rozmanitost světa, často navštěvuje muzea, kulturní festivaly a zkouší nové kuchyně. S nadšením dokumentuje svá dobrodružství a dělí se se čtenáři o inspirativní cestovatelské příběhy.

Napsat komentář