Polévka z červené čočky s kokosovým mlékem

Polévka z červené čočky s kokosovým mlékem je vynikající pokrm, který vás nadchne svou chutí a výživovou hodnotou. Tato polévka spojuje chuťové lahůdky červené čočky s exotickou dochutí kokosového mléka, což vytváří skvělou kombinaci pro vaše chuťové pohárky. Pokud hledáte zdravou a vydatnou večeři, polévka z červené čočky s kokosovým mlékem je tou správnou volbou.

Příprava polévky

Příprava polévky z červené čočky s kokosovým mlékem je snadná a nenáročná. Začneme tím, že si připravíme potřebné suroviny. Budeme potřebovat červenou čočku, cibuli, česnek, rajčata, zázvor, kokosové mléko, zeleninový vývar a různé koření podle chuti, jako je kurkuma, koriandr nebo kari.

Nejprve osmahneme nakrájenou cibuli a česnek na rozpáleném oleji. Poté přidáme na drobno nakrájený zázvor a necháme ho lehce osmahnout. Poté přidáme červenou čočku a promícháme. Následně přidáme rajčata, nakrájená na kousky, a necháme vařit do měkka. Poté přidáme kokosové mléko a zeleninový vývar. Dochutíme kořením a necháme vařit asi 20 minut, než čočka změkne a všechny chutě se propojí.

Výživové hodnoty

Polévka z červené čočky s kokosovým mlékem je nejen chutná, ale také velmi zdravá. Červená čočka je bohatým zdrojem bílkovin, vlákniny, vitamínů a minerálů. Obsahuje také železo, které je důležité pro správnou funkci těla. Kokosové mléko dodává polévce exotickou chuť a zároveň obsahuje zdravé tuky, které jsou pro náš organismus nezbytné.

Zdravotní přínosy

Polévka z červené čočky s kokosovým mlékem má řadu zdravotních přínosů. Obsahuje vlákninu, která přispívá k správné funkci trávicího systému a udržuje hladinu cukru v krvi stabilní. Bílkoviny v červené čočce jsou pro tělo důležité pro stavbu a opravu tkání. Kokosové mléko obsahuje zdravé tuky, které podporují zdraví srdce a cév.

Zobacz też:  Salát z červené řepy s balkánským sýrem

Jak dlouho trvá příprava polévky?

Příprava polévky z červené čočky s kokosovým mlékem obvykle trvá asi 30-40 minut.

Mohu použít jinou odrůdu čočky?

Ano, pokud nemáte červenou čočku, můžete použít i jinou odrůdu čočky, jako je zelená nebo hnědá. Výsledná chuť se může mírně lišit, ale stále bude vynikající.

Jak lze polévku upravit pro vegetariány/vegany?

Pokud chcete polévku připravit pro vegetariány, postačí vynechat zeleninový vývar a nahradit ho vodou nebo zeleninovým bujónem. Pro vegany je třeba také zkontrolovat, zda kokosové mléko neobsahuje žádné živočišné produkty.

Co lze servírovat s polévkou?

Polévka z červené čočky s kokosovým mlékem je samostatným jídlem, které můžete podávat s křupavým pečivem nebo placičkami. Můžete ji také doplnit o čerstvou bylinkovou omáčku a posypat nasekanou petrželkou nebo koriandrem pro větší chuťový zážitek.


Zobacz także:

Photo of author

Anzo Ceréski

Redaktor blogu Anzo ve svém volném čase rád poznává různé kultury prostřednictvím cestování. Fascinuje ho historie a rozmanitost světa, často navštěvuje muzea, kulturní festivaly a zkouší nové kuchyně. S nadšením dokumentuje svá dobrodružství a dělí se se čtenáři o inspirativní cestovatelské příběhy.

Napsat komentář