Jak se loupe granátové jablko

Granátové jablko je oblíbeným ovocem s exotickou chutí a výjimečnými výživovými hodnotami. Jeho pevná slupka může být trochu zapeklitá, ale s několika jednoduchými postupy si s ním poradíte snadno. V tomto článku vám představíme jednu z možností, jak granátové jablko oloupat a vychutnat si jeho šťavnaté semínka.

Příprava granátového jablka

Před tím než začnete granátové jablko loupat, je potřeba si připravit všechny potřebné ingredience a nástroje. Budete potřebovat:

  • Granátové jablko
  • Ostrý nůž
  • Širokou misku s vodou

Připravené granátové jablko si položte na řezací prkénko a přistupte k samotnému loupaní.

Jak správně oloupat granátové jablko

1. Nejprve odřízněte vrchní část granátového jablka asi o 1 cm od korunky.

2. Poté na vrcholu granátového jablka uvidíte pár teček, které představují přepážky mezi jednotlivými oddíly plodu. V těchto místech začněte jemně zasouvat nůž a provádějte řez podél přepážek směrem ke spodní části jablka.

3. Po dokončení řezu se pokuste rozdělit granátové jablko na dvě části. Pokud se vám nedaří oddělit plod prstíky, můžete opatrně použít nůž a oddělit je takto.

4. Misku naplňte studenou vodou a ponořte rozpůlené granátové jablko s řeznou plochou dolů. Přiložte prsty na vrchní část a začněte opatrně oddělovat semínka od slupky. Semínka by se měla uvolnit a ponořit se na dno misky, zatímco bílá membrána zůstane plavat na povrchu.

5. Nyní můžete vylovit membránu ze misky. Stačí jemně odklopit plavající kousky a vyhodit je. Semínka granátového jablka jsou připravena k použití.

Frequently Asked Questions (FAQs)

Je granátové jablko zdravé?

Ano, granátové jablko je velmi zdravé. Obsahuje mnoho antioxidantů, vitamínu C a dalších živin, které jsou pro naše tělo prospěšné. Pravidelná konzumace granátového jablka může mít pozitivní vliv na zdraví srdce, snížit záněty a podpořit imunitní systém.

Zobacz też:  Jak dlouho se vaří čočka

Jak dlouho vydrží granátové jablko po odloupnutí?

Oloupané granátové jablko je doporučeno skladovat v chladničce. V suchém plastovém obalu vydrží až 5 dní.

Jak mohu využít semínka granátového jablka v kuchyni?

Semínka granátového jablka můžete přidat do různých pokrmů, jako jsou saláty, smoothie, dezerty nebo je můžete konzumovat samostatně jako osvěžující a zdravou svačinu. Mají výraznou sladkokyselou chuť a jsou skvělým zdrojem vitamínů a minerálů.


Zobacz także:

Photo of author

Anzo Ceréski

Redaktor blogu Anzo ve svém volném čase rád poznává různé kultury prostřednictvím cestování. Fascinuje ho historie a rozmanitost světa, často navštěvuje muzea, kulturní festivaly a zkouší nové kuchyně. S nadšením dokumentuje svá dobrodružství a dělí se se čtenáři o inspirativní cestovatelské příběhy.

Napsat komentář