Recept na lasagne

Vítejte v našem úžasném receptu na lasagne! Tato italská specialita je oblíbená po celém světě a přináší do našich talířů bohatou kombinaci chutí a vůní. V této příručce vám ukážeme, jak připravit dokonalou lasagni krok za krokem. Připravte se na nezapomenutelnou gastronomickou cestu!

Ingredience

Předtím než začneme s přípravou lasagne, zde je seznam ingrediencí, které budete potřebovat:

 • 250 g lasaně (suchá)
 • 500 g mletého hovězího masa
 • 400 g rajčatového pyré
 • 1 cibule, nakrájená na drobné kousky
 • 2 stroužky česneku, nasekané
 • 200 g ricotty
 • 100 g parmazánu, nastrouhaného
 • 100 g mozzarelly, nastrouhané
 • 1 lžíce olivového oleje
 • 1 lžíce sušeného oregana
 • 1 lžička soli
 • ½ lžičky čerstvě mletého černého pepře

Příprava

Nyní přejděme k samotné přípravě lasagne. Postupujte podle těchto kroků:

Krok 1: Příprava omáčky

Nejprve si připravte rajčatovou omáčku. Na rozpáleném olivovém oleji orestujte cibuli a česnek dozlatova. Přidejte mleté maso a smažte ho, dokud není zcela uvařené. Poté přidejte rajčatové pyré, oregano, sůl a pepř. Vařte omáčku na mírném ohni asi 20 minut, aby se všechny přísady propojily.

Krok 2: Příprava těsta

V dalším kroku si připravte těsto pro lasagne. Vařte lasaně podle pokynů na obalu, dokud nejsou al dente. Poté je scedíte a opláchnete studenou vodou, aby se přestaly vařit. Není nutné je vařit úplně měkké, protože budou dále pečené v troubě.

Krok 3: Vrstvení

Nyní přejděme k vrstvení lasagne. Na dno zapékací mísy nasypte trochu rajčatové omáčky a rovnoměrně ji rozetřete. Položte první vrstvu lasaní, poté přidejte vrstvu ricotty a posypte ji parmazánem. Pokračujte v tomto pořadí, dokud nemáte vyčerpány všechny ingredience.

Zobacz też:  Recept na palačinky

Krok 4: Pečení

Předehřejte troubu na 180 °C. Pokryjte zapékací misku alobalem a pečte lasagne asi 25-30 minut. Poté odstraňte alobal a posypte lasagne nastrouhanou mozzarellou. Vraťte zapékací misku zpět do trouby a pečte dalších 10-15 minut, dokud se sýr neztuhne a nezačne lehce hnědnout.

Často kladené otázky

1. Mohu použít jiné druhy masa?

Ano, můžete experimentovat s různými druhy masa, jako je kuřecí nebo vepřové. Každý druh masa přidá unikátní chuť do lasagne.

2. Můžu lasagne připravit předem a ohřát si ji později?

Ano, lasagne se skvěle připravuje předem. Po upečení ji můžete nechat vychladnout, zakrýt a uložit do lednice. Před podáváním ji jednoduše ohřejte v troubě.

3. Jaké přílohy se hodí k lasagni?

Lasagne si můžete vychutnat samotnou, ale také ji můžete podávat s čerstvým salátem a křupavým chlebem. Někteří lidé také preferují podávání lasagni s česnekovým chlebem nebo pestem.

Jsme přesvědčeni, že tento recept na lasagne vás nadchne svým bohatým a sladkým aroma. Užijte si tuhý sýr, lahodnou omáčku a vrstvení, které rozproudí váš apetit. Buďte kreativní a přidávejte do své lasagne oblíbené ingredience, aby odpovídala vašemu osobnímu vkusu. Bon appétit!


Zobacz także:

Photo of author

Anzo Ceréski

Redaktor blogu Anzo ve svém volném čase rád poznává různé kultury prostřednictvím cestování. Fascinuje ho historie a rozmanitost světa, často navštěvuje muzea, kulturní festivaly a zkouší nové kuchyně. S nadšením dokumentuje svá dobrodružství a dělí se se čtenáři o inspirativní cestovatelské příběhy.

Napsat komentář