Recept na vánočku

Vítejte na našem webu, kde vám přinášíme jedinečný recept na vánočku, která vás rozhodně dostane do vánočního ducha. Připraveni se ponořit do světa sladkého pečení? Přinášíme vám krok za krokem návod, jak připravit dokonalou vánočku, kterou si zamilujete.

Ingredience:

Pro vánočku budete potřebovat následující suroviny:

 • 500 g hladké mouky
 • 250 g másla
 • 200 ml mléka
 • 100 g cukru
 • 2 žloutky
 • 1 vanilkový cukr
 • 1 prášek do pečiva
 • špetka soli

Postup:

Začněte tím, že si připravíte všechny suroviny a vyndáte si potřebné nádoby a míchací náčiní. Následujte tyto kroky:

 1. V míse smíchejte mouku, prášek do pečiva, cukr, vanilkový cukr a špetku soli.
 2. Přidejte na kostičky nakrájené studené máslo a začněte ho s moukou důkladně třít mezi prsty, dokud nedostanete drobivou směs.
 3. Do drobivé směsi přidejte žloutky a mléko. Začněte těsto míchat, dokud nedostanete hladkou a pružnou hmotu.
 4. Těsto vyndejte z mísy a na pomoučené ploše ho důkladně propracujte a vypracujte. Poté ho dejte zpět do mísy, zakryjte utěrkou a nechte vykynout asi hodinu.
 5. Po vykynutí těsto opět propracujte a rozdělte na dvě části. Z každé části vytvořte váleček a ty zkříženě složte na plech vyložený pečícím papírem.
 6. Vložte plech s vánočkou do předem vyhřáté trouby a pečte při teplotě 180 °C asi 30-40 minut, nebo dokud vánočka nezezlátne a nezíská křupavou a zlatavou kůrku.

FAQs:

Jak dlouho trvá pečení vánočky?

Pečení vánočky trvá přibližně 30-40 minut.

Je možné přidat do vánočky ořechy nebo rozinky?

Ano, můžete do těsta přidat ořechy, rozinky nebo další oblíbené přísady, které dodají vánočce výraznější chuť.

Zobacz też:  Recept na korpus: Jak připravit dokonalý základ pro dorty

Jak mám skladovat vánočku?

Vánočku můžete skladovat v hermeticky uzavřené dóze nebo ve folii a uchovávat ji v chladném a suchém prostředí. Nejlépe ji spotřebujte do několika dní od pečení, aby si zachovala svou svěžest.

Doufáme, že náš recept na vánočku vás inspiruje a pomůže vám připravit lahodný pečený dezert pro vánoční svátky. Přejeme vám příjemné pečení a krásné vánoční svátky!


Zobacz także:

Photo of author

Anzo Ceréski

Redaktor blogu Anzo ve svém volném čase rád poznává různé kultury prostřednictvím cestování. Fascinuje ho historie a rozmanitost světa, často navštěvuje muzea, kulturní festivaly a zkouší nové kuchyně. S nadšením dokumentuje svá dobrodružství a dělí se se čtenáři o inspirativní cestovatelské příběhy.

Napsat komentář