Recept na kokosky z bílků

Kokosky z bílků jsou oblíbeným dezertem, kterým potěšíte své chuťové buňky. Tato lahodná dobrota se vyznačuje křehkou vnější skořápkou a měkkým, vláčným středem. Pokud se chcete naučit připravit vynikající kokosky z bílků, máme pro vás skvělý recept.

Ingredience:

 • 4 bílky
 • 200 g cukru
 • 200 g strouhaného kokosu
 • 1 vanilkový cukr
 • špetka soli

Postup:

 1. Nejprve si připravte všechny potřebné ingredience.
 2. Bílky dejte do čisté a suché mísy. Přidejte špetku soli a začněte je šlehat na sníh. Postupně přidávejte cukr a vanilkový cukr, a šlehejte, dokud nezískáte pevný a lesklý sníh.
 3. Do sněhu postupně přidávejte strouhaný kokos a opatrně ho vmíchejte lžící nebo špachtlí.
 4. Připravte si plech a vystelete ho pečícím papírem. Na plech nakládejte malé hromádky těsta, které můžete vytvarovat do klasické kulaté podoby kokosek.
 5. Plech s kokoskami vložte do předehřáté trouby a pečte při teplotě 160 °C asi 15–20 minut, nebo dokud kokosky nezezlátnou.
 6. Vyndejte kokosky z trouby a nechte je zcela vychladnout.
 7. Hotové kokosky skladujte v uzavřené nádobě, aby si uchovaly svou křehkost.

Časté otázky:

Jak dlouho vydrží kokosky z bílků?

Kokosky z bílků jsou poměrně trvanlivým dezertem. Pokud je skladujete v uzavřené nádobě na suchém místě, mohou vydržet až několik týdnů. Je důležité, aby zůstaly dobře uzavřené, aby si uchovaly svou křehkost.

Dají se kokosky zmrazit?

Ano, kokosky z bílků lze zmrazit. Pokud chcete připravit větší množství kokosek nebo si je uložit na později, můžete je jednotlivě zabalit do alobalu nebo umístit do vhodné mrazicí nádoby. Při rozmrazování je nechte postupně povolnit na pokojovou teplotu.

Mohu použít jiné přísady než kokos?

Ano, pokud nejste příznivcem kokosu, můžete vyzkoušet nahradit ho jinými surovinami, jako je například mleté ořechy nebo kakao. Tím si můžete přizpůsobit chuť kokosek podle svých preferencí.

Zobacz też:  Recept na roládu

S nadějí, že vám tento recept pomohl a že si vychutnáte skvělé kokosky z bílků, vám přejeme dobrou chuť!


Zobacz także:

Photo of author

Anzo Ceréski

Redaktor blogu Anzo ve svém volném čase rád poznává různé kultury prostřednictvím cestování. Fascinuje ho historie a rozmanitost světa, často navštěvuje muzea, kulturní festivaly a zkouší nové kuchyně. S nadšením dokumentuje svá dobrodružství a dělí se se čtenáři o inspirativní cestovatelské příběhy.

Napsat komentář