Zeleninová polévka z čerstvého zelí

Zeleninová polévka z čerstvého zelí je lahodným pokrmem, který si získal srdce mnoha milovníků zdravé stravy. Tato polévka je plná chuti a výživných látek, které přispívají k dobrému zdraví a blahobytu. V tomto článku se podíváme na přípravu této skvělé polévky a sdílíme s vámi některé zajímavosti o jejím původu a výživových vlastnostech.

Původ zeleninové polévky z čerstvého zelí

Původ zeleninové polévky z čerstvého zelí sahá až do starověké Číny, kde se tato polévka stala oblíbeným jídlem. Postupem času se recept na ni rozšířil do dalších částí světa a získal si velkou popularitu díky své jednoduchosti a vynikajícímu chuťovému zážitku. Dnes je zeleninová polévka z čerstvého zelí oblíbená v mnoha kuchyních po celém světě.

Příprava zeleninové polévky z čerstvého zelí

Příprava zeleninové polévky z čerstvého zelí je jednoduchá a vyžaduje pouze několik základních surovin. Zde je jednoduchý recept:

Ingredience: Množství:
Čerstvé zelí 1 střední hlávka
Cibule 1 ks
Mrkev 2 ks
Brambory 2 ks
Celer 1 střední stonková část
Vývar nebo voda 1,5 litru
Sůl Dle chuti
Pepř Dle chuti
Olej 2 lžíce

Postup:

  1. Na pánvi rozehřejte olej a osmažte na něm na drobno nakrájenou cibuli.
  2. Přidejte na kousky nakrájené zelí, mrkev, brambory a celer. Promíchejte a osmahněte několik minut.
  3. Přidejte vývar nebo vodu a nechte polévku vařit na středním ohni asi 20 minut, dokud zelenina nezměkne.
  4. Přidávejte sůl a pepř dle chuti.
  5. Po uvaření nechte polévku trochu vychladnout a rozmixujte ji pomocí mixéru na hladkou konzistenci.
Zobacz też:  Dršťková polévka z hlívy ústřičné

Výživové vlastnosti zeleninové polévky z čerstvého zelí

Zeleninová polévka z čerstvého zelí je bohatá na vlákninu, vitamíny, minerály a další důležité živiny. Obsahuje také malé množství tuku a je nízkokalorická, což z ní činí ideální volbu pro ty, kteří chtějí zdravě jíst a udržovat si štíhlou postavu. Zelí samotné je také známé svými protizánětlivými a detoxikačními vlastnostmi.

Časté otázky o zeleninové polévce z čerstvého zelí

Je zeleninová polévka z čerstvého zelí vhodná pro vegetariány?

Ano, zeleninová polévka z čerstvého zelí je vhodná pro vegetariány, protože neobsahuje žádné maso ani živočišné produkty.

Můžeme přidat do zeleninové polévky další zeleninu?

Ano, do zeleninové polévky z čerstvého zelí můžete přidat další zeleninu podle svého vkusu. Například papriku, rajčata nebo hrášek jsou skvělými přídavky, které obohatí chuť a výživovou hodnotu polévky.

Lze zeleninovou polévku z čerstvého zelí zmrazit?

Ano, zeleninovou polévku z čerstvého zelí lze bez problémů zmrazit. Ujistěte se, že ji necháte vychladnout a uložte ji do vhodných nádobek nebo sáčků. Při rozmrazování ji pak stačí zahřát na sporáku nebo v mikrovlnné troubě.

Jaké jsou další zdravotní výhody konzumace zeleninové polévky z čerstvého zelí?

Zeleninová polévka z čerstvého zelí podporuje trávení, zlepšuje imunitní systém, snižuje hladinu cholesterolu v krvi a může pomáhat při hubnutí. Je také bohatá na antioxidanty, které chrání tělo před škodlivými volnými radikály.

Zeleninová polévka z čerstvého zelí je vynikajícím jídlem, které můžete zařadit do svého jídelníčku pro zdravou stravu. Je jednoduchá na přípravu, chutná a plná výživných látek. Vyzkoušejte tento lahodný recept a dopřejte si výbornou polévku plnou zdraví a vitality.


Zobacz także:

Zobacz też:  Pikantní thajská polévka s kokosovým mlékem

Photo of author

Anzo Ceréski

Redaktor blogu Anzo ve svém volném čase rád poznává různé kultury prostřednictvím cestování. Fascinuje ho historie a rozmanitost světa, často navštěvuje muzea, kulturní festivaly a zkouší nové kuchyně. S nadšením dokumentuje svá dobrodružství a dělí se se čtenáři o inspirativní cestovatelské příběhy.

Napsat komentář